Czy na pewno pamiętasz powiedzonka Kargula i Pawlaka? Quiz z cytatów z “Kochaj albo rzuć”!

i

Autor: Kadr z filmu "Kochaj albo rzuć" (1977) Quiz z cytatów z filmu "Kochaj albo rzuć"

QUIZ

Cytaty z filmu "Kochaj albo rzuć" - rozpoznasz je? Quiz dla prawdziwych wielbicieli klasyki

2024-06-22 11:17

Legenda Kargula i Pawlaka nie mija, o czym świadczy fakt powstania zupełnie nowej części słynnej historii. Tym razem przyszło nam poznać historię i korzenie całego konfliktu - powróćmy jednak do tego, jak to się wszystko zakończyło. Czy dobrze pamiętasz cytaty z ostatniej części oryginalnej trylogii, czyli "Kochaj albo rzuć"? Sprawdź się!

Cała historia Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula na dobre rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy to na ekrany polskich kin trafiła produkcja, zatytułowana Sami Swoi. Losy skłóconych sąsiadów, utrzymane w charakterystycznej, komediowej konwencji, okazały się być strzałem w dziesiątkę. Na kolejną część przyszło jednak fanom produkcji czekać aż siedem lat, kiedy to historia otrzymała kolejny rozdział pod tytułem Nie ma mocnych. Nie okazał się być on ostatnim, a całą słynną już "trylogię zabużańską" trzy lata później zamknął film Kochaj albo rzuć. Wszystkie te produkcje dziś cieszą wielką popularnością i uznaniem - nic więc dziwnego, że w 2024 roku, a więc po prawie sześćdziesięciu latach od premiery słynnych Samych Swoich, historia powróciła w produkcji Sami swoi. Początek, w których słynne role odegrali Adam Bobik (Kazimierz Pawlak) i Karol Dziuba (Władysław Kargul). Film trafił na ekrany rodzimych kin 16 lutego 2024 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów.

"Sami swoi. Początek". Całkiem nowi Kargul i Pawlak! W obsadzie wyczekiwanego filmu cała plejada gwiazd!

Quiz z powiedzonek z filmu "Kochaj albo rzuć"!

Powróćmy jednak jeszcze do ostatniej części oryginalnej trylogii - jak dobrze pamiętasz cytaty z filmu Kochaj albo rzuć?

Rozwiąż quiz:

Czy na pewno pamiętasz powiedzonka Kargula i Pawlaka? Quiz z cytatów z “Kochaj albo rzuć”!

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij cytat z filmu: "Oj..., czy on choć nie za bardzo napity aby?"
Listen on Spreaker.