Seksmisja - jak dobrze pamiętasz komedię Juliusza Machulskiego? QUIZ

i

Autor: Kadr z filmu "Seksmisja" (1983)/Film Polski Quiz z filmu "Seksmisja"!

QUIZ

Co pamiętasz z filmu "Seksmisja"? Quiz dla fanów!

2024-02-25 16:20

Juliusz Machulski uznawany jest za twórcę jednych z najsłynniejszych polskich komedii z "Vabank", "Kingsajz", "Kilerem", "Vinci" czy "Seksmisją" na czele. Choć ostatnia ze wspomnianych była dopiero drugą produkcją filmowca, to udało się jej osiągnąć gigantyczny sukces. Dziś "Seksmisja" uchodzi za film kultowy - jak dobrze go znasz?

Można powiedzieć, że Juliusz Machulski kino ma we krwi - w końcu jego ojcem jest legenda, aktor Jan Machulski. Filmowiec zadebiutował w 1981 roku produkcją Vabank, której udało się osiągnąć ogromny sukces. Młodszy Machulski ugruntował swoją pozycję nadziei polskiego kina także kolejnym filmem. W 1983 roku rozpoczęła się produkcja projektu, który ostatecznie ujrzał światło dzienne w 1984 roku pod tytułem Seksmisja. Historia zahibernowanych mężczyzn, którzy po latach budzą się w totalitarnym świecie, zdominowanym przez kobiety, a pozbawionym mężczyzn, odniosła olbrzymi sukces, zarówno frekwencyjny, jak i krytyczny. Choć dziś zarzuca się jej w dużym stopniu antyfeministyczne przesłanie, Seksmisja cieszy się statusem komedii kultowej, frazy z której na stałe weszły do codziennego języka i której aktorstwo wcielających się w główne role Jerzego Stuhra i Olgierda Łukasiewicza, wciąż budzi ogromny podziw.

Grób Jana Machulskiego. Niezapomniani

"Seksmisja" - sprawdź się w quizie

Seksmisja do dziś należy do grona jednych z najchętniej oglądanych polskich filmów z czasów lat 80. Jak dobrze go pamiętasz? Sprawdź się w naszym quizie dla największych fanów klasycznej polskiej komedii!

"Seksmisja" - jak dobrze pamiętasz komedię Juliusza Machulskiego? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywają się główni bohaterowie "Seksmisji"?
Listen on Spreaker.