Christopher Nolan

i

Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News

CIEKAWOSTKI

Christopher Nolan zafascynowany kinem grozy. Chce nakręcić własny horror!

2024-02-23 14:24

Christopher Nolan zacznie straszyć? Twórca "Oppenheimera" zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że kino grozy jest na swój sposób interesujące. Dodał przy tym, że tworząc taki film można sobie nawet na więcej pozwolić. Czy to oznacza, że sam nakręci kiedyś jakiś horror? Mówiąc krótko - jest taka szansa!

Christopher Nolan gościł ostatnio na wydarzeniu organizowanym przez British Film Institute. Podczas spotkania z publicznością słynny twórca podzielił się kilkoma ciekawostkami i myślami na temat kina. Największą uwagę przykuła jednak wypowiedź na temat filmów grozy. Jak się okazuje reżyser jest nimi zafascynowany i twierdzi nawet, że sam "Oppenheimer" ma jakieś elementy tego gatunku. W sumie Nolan wielokrotnie czerpał inspiracje z mroczniejszych tytułów. Może czas, żeby wreszcie wziął sprawy w swoje ręce i nakręcił coś "strasznego" i przerażającego pod swoim nazwiskiem? Praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, chociaż jest jedno "ale".

Film "NAPOLEON" pełen kłamstw?! FAKTY I MITY | To Się Kręci #26

Christopher Nolan chce nakręcić horror

Podczas wywiadu reżyser nie ukrywał, że z wielkim szacunkiem i sympatią spogląda na twórców horrorów. Wspomina nawet, że sam chciałby taki nakręcić. Jak przyznaje "dobry horror wymaga bardzo dobrego pomysłu", ale jeszcze nie znalazł żadnego, który mógłby przenieść na ekran. Jeżeli taki się znajdzie, to z chęcią stanie za kamerą. Nie pozostaje teraz nic innego, jak tylko trzymać kciuki. Oto, co dokładnie powiedział reżyser:

Horrory są bardzo interesujące, bo polegają na bardzo kinowych chwytach. Chodzi w nich o sprowokowanie instynktownej reakcji. Więc chciałbym kiedyś nakręcić horror. Uważam też, że naprawdę solidny film grozy wymaga bardzo dobrego pomysłu. Tych jest jednak niewiele. Jeszcze nie znalazłem historii, która by się do tego nadawała" - powiedział Christopher Nolan

Uważam, że z filmowego punktu widzenia to bardzo interesujący gatunek. Studia robią dużo takich filmów. To jeden z tych gatunków, które mają w sobie wiele mroku i abstrakcji. Mają wiele cech, których Hollywood zazwyczaj unika. Tutaj jest to jednak dozwolone." - dodał reżyser

Źródło: Christopher Nolan zafascynowany kinem grozy. Chce nakręcić własny horror!