Charlie Watts nie żyje. Perkusista The Rolling Stones zmarł

i

Autor: Brian Foskett/Image State/East News

Charlie Watts nie żyje. Perkusista The Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat

2021-08-24 18:52

Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Charlie Watts. Współzałożyciel i perkusista legendarnej grupy rockowej The Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat.

Jak podają media, Charlie Watts na początku sierpnia przeszedł zabieg medyczny. Wcześniej muzyk zmuszony był z powodów zdrowotnych zrezygnować z występów. 

Charlie Watts to jeden z członków założycieli zespołu The Rolling Stones. Muzyk odszedł w wieku 80 lat we wtorek 24 sierpnia, a o jego śmierci poinformował media londyński publicysta Bernard Doherty.

Charlie Watts urodził się 2 czerwca 1941 roku w Londynie. Przed rozpoczęciem kariery muzycznej był grafikiem i pracował w firmie wydawniczej.

W roku 1962 Watts dołączył do nowopowstającej wówczas grupy rockowej The Rolling Stones. Grał z nią nieprzerwanie przez ponad pół wieku i był najstarszym z członków zespołu. Charlie Watts jest uważany za jednego z najlepszych perkusistów rockowych wszech czasów. 

W 2003 roku u Wattsa wykryto raka krtani. Charlie Watts pokonał nowotwór.

Krótko po ogłoszeniu informacji o śmierci perkusisty, członkowie The Rolling Stones pożegnali przyjaciela w specjalnym poście na Instagramie.

Tak wyglądał Charlie Watts w roku 1962, kiedy powstawała grupa The Rolling Stones:

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 20.08.2021
Charlie Watts w roku 1962

i

Autor: KEYSTONE USA / eyevine/East News
Źródło: Charlie Watts nie żyje. Perkusista The Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat