Cezary Pazura w kosmosie! Międzynarodowa Unia Astronomiczna z wyjątkowym ukłonem w stronę aktora

i

Autor: AKPA Kosmiczne wyróżnienie dla Cezarego Pazury!

ciekawostki

Cezary Pazura w kosmosie! Międzynarodowa Unia Astronomiczna z wyjątkowym gestem w stronę aktora

2024-06-12 11:30

Cezary Pazura z pewnością jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Dał się poznać nie tylko jako osoba, która świetnie odnajduje się w produkcjach komediowych, ale także tych bardziej poważnych. Taka postać zasługuje na to, by upamiętnić ją w szczególny sposób? Tak uznała Międzynarodowa Unia Astronomiczna!

Cezary Pazura to z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Choć karierę rozpoczął już pod koniec lat 80., to popularność zaczął zyskiwać w kolejnej dekadzie, kiedy to pojawił się w takich produkcjach, jak Kroll, Psy, Nic śmiesznego, Tato, zupełnie już dziś kultowym Kilerze, a także filmach, jak Sara, Szczęśliwego Nowego Jorku, Chłopaki nie płaczą, Kariera Nikosia Dyzmy, Show czy Złoty środek.

Z pewnością przełomem w karierze Cezarego Pazury był angaż do serialu 13 posterunek, który zapisał się w historii polskiej telewizji jako pierwszy polski sitcom. Produkcja z 1997 roku wzbudziła ogromny rozgłos, a postać Cezarego Cezarego dziś już jest zupełnie kultowa. Aktor regularnie pojawia się w popularnych polskich produkcjach, ostatnio chociażby Ślepnąc od świateł, Żmijowisko, Chyłka, Sexify czy Tajemnica zawodowa.

Cezary Pazura: Zbankrutowałem i siedziałem w kieszeni Olafa Lubaszenki | Mellina

Kosmiczne wyróżnienie dla Cezarego Pazury

Aktor ma już na swoim koncie wiele wyróżnień, by wspomnieć chociażby dwa Złote Lwy, dwie Złote Kaczki czy Telekamerę. Jednak te najnowsze jest naprawdę szczególne!

4 stycznia 2013 roku dwaj Polacy: Michał Kusiak i Michał Żołnowski prowadzili obserwacje astronomiczne w Obserwatorium Rantiga w Tincanie we Włoszech, w trakcie których odkryli liczne planetoidy. Zgodnie z przyjętą zasadą, odkrywcy ciał niebieskich mogą proponować dla nich nazwy, w związku z czym Kusiak i Żołnowski chcieli, by jedna z planetoid, konkretnie ta znana do tej pory jako "2013 AS24", została nazwana właśnie na cześć polskiego aktora! Wniosek w tej sprawie został oficjalnie przyjęty przez Międzynarodową Unię Astronomiczną - oznacza, to, że od teraz Cezary Pazura "krąży" w przestrzeni kosmicznej!

Sprawdź się w quizie o filmie "Kiler-ów 2-ów":

Czy pamiętasz film "Kiler-ów 2-óch"? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Jak wszyscy mówili na bohaterkę, w którą wcielała się Jolanta Fraszyńska?