Daft Punk

i

Autor: Daft Punk / screen z YouTube: Daft Punk Daft Punk

Bezdomny muzyk uratował karierę Daft Punk? Nigdy nie dostał tantiem!

2021-05-17 9:12

Ta informacja zszokowała dosłownie wszystkich fanów Daft Punk! Wiele wskazuje na to, że sampel do jednego z największych hitów muzyków, którzy swoją karierę zaczynali w legendarnym berlińskim klubie Tressor, mógł zostać po prostu skopiowany. Ta historia jest bardzo zawiła, a jej początek sięga lat 70. ubiegłego wieku. Doszło nawet do tego, że najwierniejsi fani zespołu zarzucają muzykom, że nie zapłacili należnych tantiem twórcy fundamentu jednej z najsłynniejszych ścieżek dźwiękowych świata.

To niezwykle smutna historia Eddy’ego Johnsa, który od najmłodszych lat pałał miłością do muzyki i realizował się w zawodzie producenta w branży. Niestety życie nie było dla niego łaskawe, ale wiele wskazuje na to, że w końcu los się do niego uśmiechnął. 

Daft Punk nie zapłacił należnych tantiem bezdomnemu mężczyźnie 

Daft Punk nie zapłacił należnych tantiem bezdomnemu mężczyźnie - właśnie taka informacja pojawiła się na łamach Los Angeles Times. Sprawa dotyczy Eddy’ego Johnsa, który w 1979 roku nagrał utwór More Spell On You. Niemal 3 dekady później, bo dokładnie po 28 latach, znany na całym świecie zespół Daft Punk wykorzystał fragmenty utworu, wyjątkowo dobrze przyjętym i granym do teraz na antenach wielu stacji radiowych, kawałku One More Time. Niestety pomimo sukcesu jaki odniosła piosenka, zespół nie wpisał na listę creditsów autora dźwięków, które wykorzystali muzycy w swojej twórczości. 

Daft Punk zakończyli działalność. Te HITY duetu zna każdy!

Alyssa Cash, była managerka Eddy’ego Johnsa, która nadal zajmuje się już nie karierą, a zapewnieniem podstawowych środków do życia, bezdomnemu teraz mężczyźnie przypadkiem odsłuchiwała piosenek, które wyprodukował przed laty jej klient. Właśnie wtedy trafiła na utwór niemalże taki sam jak słynny numer Daft Punk. Wtedy też o sprawie dowiedziały się media zza oceanu. 

Daft Punk komentują sprawę niezapłacenia tantiem artyście 

Daft Punk komentują sprawę niezapłacenia należnych tantiem bezdomnemu i choremu aktualnie artyście. - Nie słyszeliśmy o Johnsie od dnia, w którym nabyliśmy w 1995 roku katalog sampli od innej wytwórni. Próbowaliśmy przeprowadzić badania na jego temat, ale bez rezultatu. Zamierzamy przestudiować jego akta i zrobić odpowiednie rachunki. Niezwłocznie skontaktujemy się z Johnsem w tej sprawie, jednocześnie poinformujemy go też o jego wszystkich prawach. Prosimy was w międzyczasie o przekazanie mu naszego współczucia – mówi dziennikarzom pytany o tantiemy Georges Mary. 

Sonda
Twój ulubiony hit Daft Punk to...