5 najdziwniejszych teorii spiskowych. Ludzie naprawdę w to wierzą

i

Autor: PIxabay

5 najdziwniejszych teorii spiskowych. Ludzie naprawdę w to wierzą

2022-12-02 14:59

W czasach, gdy religia nie wystarczy by wytłumaczyć nam świat, a nauka staje się zbyt skomplikowana i szczegółowa by każdy mógł ją zrozumieć społeczeństwa szukają najróżniejszych sposobów by wytłumaczyć porządek świata.

Najczęściej przy okazji szukają jasnych wskazówek oraz podziału na dobro i zło, a przecież im więcej wiemy tym więcej odcieni prawy dostrzegamy. Popularność teorii spiskowych wiąże się z tym, że odpowiadają na najtrudniejsze pytania w sposób prosty, a że niedorzeczny? Trudno! Grunt, że jest w co wierzyć.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

1. Lenin był grzybem

To jedna z naszych ukochanych teorii spiskowych. Według niej Włodzimierz Ilicz Lenin wcale nie był człowiekiem. Wymyślił ją jako żart rosyjski muzyk i pisarz Sergiej Kurjokhin, znany choćby z występów z grupą Aquarium. Podczas występu w satyrycznym programie udawał historyka przekonującego, że istnieją źródła na temat upodobania Wodza Rewolucji do grzybów halucynogennych. Ponoć miał ich jadać tak wiele, że stał się jednym z nich. Kurjokhin przywoływał przy okazji nazwiska prawdziwych znanych naukowców, Carlosa Castanedy oraz Konstantina Ciołkowskiego, którzy mieli świadczyć na korzyść tej teorii. Fakt, że muzyk opowiadał takie teorie w lokalnej telewizji Leningrad przekonał jednak wiele osób, że może być to prawda. Nie zauważyły, że to program satyryczny. Sprawa oparła się o władze, bo lokalni działacze partyjni zgłosili oficjalne zażalenie do Leningradzkiej Komisji Weryfikacyjnej Partii. Otrzymali odpowiedź, że „Lenin nie może być grzybem, bo ssak nie może być rośliną”.

2. Świat już się skończył

Istnieje całkiem popularna w pewnych kręgach teoria, wedle której znany nam świat przestał istnieć z powodu badań w Wielkim Zderzaczu Hadronów (CERN) i odkryciu bozony Higgsa. Tak zwana „boska cząstka” miała wywołać czarną dziurę, która pochłonęła Ziemię. Naszego świata już nie ma, ludzie się po prostu nie zorientowali.

3. Ziemia jest płaska

Aż trudno w to uwierzyć, że w XXI wieku komukolwiek trzeba to udowadniać, a jednak. Zwolenników teorii płaskiej Ziemi nie brakuje, także w Polsce. Nie tylko odrzucają założenia dotyczące kształtu naszej planety. Uważają, że teoria heliocentryczności naszego układu także jest kłamstwem i sposobem na manipulowanie umysłami łatwowiernych.

4. Szczepionki na COVID-19 zawierają chipy 5g

Swego czasu była to naprawdę popularna teoria. Zakładała, że rządy krajów wykorzystują szczepienia oraz wprowadzanie technologii 5G przez gigantów technologicznych do zniewolenia ludzkości. Wszczepione chipy miały nie tylko zdradzać naszą lokację, ale wpływać na procesy życiowe i myśli. W internecie można było nawet znaleźć rzekomy schemat elektroniczny takiego chipa. Szybko jednak okazało się, że rzeczony rysunek jest tak naprawdę dokumentacją techniczną popularnego efektu pedałowego do zmieniania sygnału gitary elektrycznej.

5. Korporacje zatruwają rzeki by zmieniać heteroseksualistów w gejów i świadczy o tym zachowanie żab

Tak, żaby są za pomocą chemikaliów „przeprogramowywane” i stają się homoseksualne. Odpowiedzialne są za to wielkie korporacje, kierowane przez międzynarodowe lobby, których celem jest zniszczenie tradycyjnych wartości, doprowadzenie do tego by większość ludzi była homoseksualna i by depopulacja całego świata. Żaby mają być wypadkiem przy pracy, który pokazuje, jak daleko zaszedł ten wymierzony w ludzi spisek.