Jak dobrze znasz 13 posterunek? QUIZ dla fanów kultowego serialu komediowego

i

Autor: AKPA QUIZ z serialu "13 posterunek"

QUIZ

"13 posterunek" - dobrze znasz przygody szalonych mundurowych? Quiz z serialu

2024-06-13 12:28

Ile właściwie lat liczy sobie historia polskich seriali, które określić można mianem sitcomów? Nieco ponad dwiadzieścia pięć! To właśnie w 1997 roku swoją premierę miała produkcja, która wskazywana jest na pierwszą rodzimą tego typu - "13 posterunek". Dziś serial ten uchodzi za kultowy - jak dobrze go znasz? Sprawdź się w quizie!

Tradycja produkcji komediowych w naszym kraju sięga wiele lat wstecz, tak naprawdę już do początków XX wieku i z powodzeniem kontynuowana była w okresie PRL-u. To wtedy powstawały nie tylko filmy, ale także seriale, których głównym celem było rozśmieszenie widza. Kiedy natomiast w naszym kraju swoją premierę miał pierwszy sitcom z prawdziwego zdarzenia? Dokładnie 24 grudnia 1997 roku, kiedy to na antenie Canal+ wyemitowany został pierwszy odcinek serialu 13 posterunek. Za kamerą produkcji, przedstawiającej losy pracowników tytułowego posterunku: Cezarego, Kasi, Komendanta, Zofii, Arnolda, Stępnia i Luksusa, stanął Maciej Ślesicki. Serial, choć od początku szokował, bardzo szybko zyskał ogromną popularność, szczególnie ze względu na nowy, świeży w tamtym czasie format i niepodrabialną grę wcielającego się w główną rolę Cezarego Pazury.

Cezary Pazura: Zbankrutowałem i siedziałem w kieszeni Olafa Lubaszenki | Mellina

"13 posterunek" - quiz z serialu

Choć od dnia premiery pierwszego sezonu serialu minęło już ponad dwadzieścia pięć lat, wciąż ma on wielu fanów i jest chętnie oglądany przez wielbicieli rodzimych produkcji komediowych. Jak dobrze znasz kultowy 13 posterunek?

Sprawdź się w quizie:

Jak dobrze znasz "13 posterunek"? QUIZ dla fanów kultowego serialu komediowego

Pytanie 1 z 10
Jak miała na nazwisko starsza sierżant Zofia, przeniesiona do wydziału kontroli wewnętrznej?
Listen on Spreaker.