Spider-man

i

Autor: EAST NEWS

10 najpotężniejszych wrogów Spider-Mana. Z kim mierzył się człowiek pająk?

2021-12-16 15:53

Czarne charaktery, które stają naprzeciwko człowieka-pajką muszą mieć niesamowite umiejętności. Kto podskakuje do Spider-Mana, to musi mieć przynajmniej kilka asów w rękawie. Z kim przez te wszystkie lata mierzył się nasz główny bohater? Poznajcie 10 najpotężniejszych wrogów Spider-Mana.

10 najpotężniejszych wrogów Spider-Mana. Z kim mierzył się człowiek pająk? Spider-Man to jedna z najpopularniejszych fikcyjnych postaci, która została stworzona przez Stana Lee, Jacka Kirby'ego oraz rysownika Steve'a Ditko. Kiedy portal internetowy IGN stworzył zestawienie 100 największych komiksowych bohaterów, to człowiek-pająk zajął trzecie miejsce. To świadczy o niesamowitej sympatii widzów do Spider-Mana. Postać zadebiutowała w 1962 roku w Amazing Fantasy i doczekała się przez ten czas wielu komiksów oraz ekranizacji. Przez wszystkie lata superbohater musiał się mierzyć z wieloma złoczyńcami - od zwykłych bandytów i szalonych naukowców, aż po antagonistów z supermocami i niesamowitymi zdolnościami. Trudno wymienić ich wszystkich, ponieważ lista jest bardzo długa. Dzisiaj przyjrzymy się wybranym wrogom najsławniejszego Pajączka na świecie.

1. Zielony Goblin

Jeden z najbardziej zawziętych wrogów człowieka-pająka. Zyskał niesamowitą moc podczas wybuchu w laboratorium. Szaleniec porusza się na małym odrzutowcu w stroju goblina i był pierwszym przeciwnikiem w filmie o Spider-Manie.

2. The Lizard

Jeden z najsilniejszych i trudniejszych wrogów Pajączka. Postać należała do organizacji Sinister Six. Jest bardzo silna i ma wiele niesamowitych umiejętności m.in. zwinność, szybkość i podnoszenie ciężkich rzeczy. Biega, skacze, pływa, a zębami rozszarpuje nawet metal.

Sonda
Czy Tom Holland powinien ponownie wcielić się w Spider-mana?

3. Doktor Octopus

Kultowa postać i największy antagonista Spider-Mana. Złoczyńca został wyposażony w 4 mechaniczne ramiona i na każdym kroku próbuje udowodnić swoją wyższość nad głównym bohaterem.

4. Electro

Najbardziej znany i niesamowicie potężny. Wiele razy próbował pokrzyżować plany Spider-Mana. Jego ciało jest złożone z czystej energii, a napięcie wzrasta, gdy ktoś stanie mu na drodze.

5. Venom

Pozaziemski superzłoczyńca, który potrafi żyć w symbiozie z człowiekiem. Pochodzi z Planety Symbiotów i ma znakomita umiejętność stawania się niewidocznym dla otoczenia.

6. Carnage

Carnage to Venom do kwadratu, jego ekstremalna wersja. To szaleniec, który nie zna takiego pojęcia jak moralność. Jest nieobliczalny i już w dzieciństwie był niezdolny do życia w społeczeństwie. Nie życzymy nikomu spotkania z tą postacią.

7. Vulture

Nadziany biznesman w średnim wieku. Poza wrogiem Spider-Mana, jeden z najbardziej zdradzieckich i okrutnych złoczyńców na świecie.

8. Sandman

Sandman potrafi zamienić swoje ciało w piasek. Przybiera różne kształty, a swoje części ciała potrafi zamienić w śmiercionośną broń.

9. Kraven Łowca

Bardzo popularny przeciwnik Spider-Mana. To rosyjski myśliwy, który potrafi przybierać postać każdego człowieka.

10. Kingpin

Jeden z głównych antagonistów Spider-Mana. Dorastał w biedzie, a koledzy ze szkoły wyśmiewali jego nadwagę. Dzisiaj jest wielkim biznesmanem, który rządzi kryminalną grupą przestępczą w Nowym Jorku.

MATRIX Zmartwychwstania. Trenuj jak Neo | ESKA XD - Fit vlog #38
Źródło: 10 najpotężniejszych wrogów Spider-Mana. Z kim mierzył się człowiek pająk?