Zdrajcy Metalu na lekcji muzyki w podstawówce! Rośnie nowe pokolenie fanów ciężkich brzmień?

i

Autor: Artur Szczepanski/REPORTER Dzieciaki śpiewają Nocnego Kochanka na lekcji muzyki w szkole!

"Zdrajca Metalu" na lekcji muzyki w podstawówce! To polska "Szkoła Rocka"?

2023-10-17 10:45

Temu się nie da w żaden sposób zaprzeczyć - Nocny Kochanek to jeden z największych współczesnych polskich zespołów heavy metalowych. Formacja ma ogromne rzesze fanów i wszystko wskazuje na to, że właśnie rośnie ich kolejne pokolenie! W jednej z rodzimych podstawówek odbywają się wyjątkowe lekcje muzyki, na których to nauczyciel zaraża młodych pasją do ciężkiego grania!

Pamiętacie film Szkoła Rocka, prawda? Opowieść o rockmanie, który przejmuje w jednej z podstawówek rolę nauczyciela muzyki i zaraża swoich podopiecznych pasją do klasyki gatunku, cieszy się od lat wielką popularnością, a swojej sympatii do filmu nie ukrywają nie tylko widzowie, ale też sami przedstawiciele świata ciężkich z brzmień, Robertem Plantem na czele. Tego na świecie tak naprawdę nie ma? Mamy dowód na to, że jest zupełnie inaczej!

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Dzieciaki śpiewają Nocnego Kochanka!

Zespół Nocny Kochanek podzielił się za pośrednictwem swoich social mediów wyjątkowym nagraniem. Przedstawia ono grupę uczniów śpiewających klasyk formacji, czyli kawałek Zdrajca metalu, a którym to na gitarze przygrywa nauczyciel muzyki! Wideo udostępniła na swoim Facebooku Szkoła Podstawowa nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie - sprawdź wyjątkowy moment poniżej! To nasza rodzima "Szkoła Rocka"?

Takich nauczycieli muzyki potrzebujemy!

Muzyki młode pokolenie uczy w tej szkole Pan Michał Janicki. To właśnie on zaszczepia w młodych pasję do tego najbardziej klasycznego grania. W social mediach szkoły znaleźć można także inne nagrania, na których Pan Michał przygotowuje uczennice na koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej Hubertus czy towarzyszy uczniowi, który brawurowo wykonuje utwór Napraw z repertuaru grupy LemOn. 

Poza Szkołą Podstawową nr 33, Pan Michał uczy w Szkole Muzycznej Casio w Olsztynie, gdzie prowadzi zespół Krew Pot i Łzy, który coveruje chociażby klasyki grupy Kult! Wygląda na to, że mamy w Polsce kogoś, dzięki komu już za kilka lat rodzimą scenę rockową wzbogacą prawdziwe talenty!

Jak dobrze znasz teksty zespołu Nocny Kochanek? Quiz

Pytanie 1 z 10
1. Ile kosztuje kebab w piosence "Dziewczyna z kebabem"?