Wyjątkowy koncert Led Zeppelin zostanie wyemitowany w serwisie YouTube! O której oglądać w Polsce?

i

Autor: Thomas Lang/Polaris/East News Koncert Led Zeppelin - transmisja na YouTube

Wyjątkowy koncert Led Zeppelin zostanie wyemitowany w serwisie YouTube! O której oglądać w Polsce?

2022-12-09 16:13

Prawdziwa gratka dla fanów Led Zeppelin! Już w sobotę 10 grudnia w serwisie YouTube odbędzie się transmisja wyjątkowego koncertu Led Zeppelin. Mowa o występie, który odbył się w 2007 roku z okazji koncertu ku pamięci dyrektora muzycznego Ahmeta Erteguna. O której dokładnie wydarzenie to będzie można obejrzeć w Polsce?

Zespół Led Zeppelin oficjalnie zakończył działalność w 1980 roku, po tragicznej śmierci perkusisty, Johna Bonhama. Od tamtej pory doszło do kilku zjazdów żyjących członków grupy, m.in. w 1985 roku w ramach koncertu Live Aid, trzy lata później z okazji 40-lecia Atlantic Records, w 1995 roku z okazji wprowadzenia do Rock & Roll Hall of Fame, aż w końcu w 2007 roku. Robert Plant, Jimmy Page, John Paul Jones i Jason Bonham spotkali się na występie w ramach koncertu ku pamięci dyrektora muzycznego Ahmeta Erteguna. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem - występ został zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa jako ten, na który był największy popyt na bilety na jeden koncert muzyczny: aż 20 milionów chętnych wyraziło zainteresowanie zjazdem Led Zeppelin. Koncert został wydany jako film w 2012 roku pod tytułem Celebration Day, jego skrócona wersja była wielokrotnie wyświetlana w telewizji, teraz jednak będzie szansa, by obejrzeć cały set!

Wyjątkowy koncert Led Zeppelin zostanie wyemitowany w serwisie YouTube! O której oglądać w Polsce?

Dokładnie 10 grudnia mija piętnaście lat od tego wyjątkowego wydarzenia. Z tej właśnie okazji cały, ponad dwu godzinny koncert, na który złożył się set, liczący szesnaście klasycznych utworów Led Zeppelin, będzie transmitowany w serwisie YouTube! W Polsce będzie można obejrzeć go dokładnie o godzinie 21:00 - jest już dostępny link do transmisji, znajdziesz go tu -> KLIK! Dlaczego szczególnie warto zaplanować sobie ten seans? To najprawdopodobniej ostatni w karierze Led Zeppelin koncert.

Not The Rolling Stones w Esce Rock i festiwal jakiego jeszcze w Polsce nie było!