Wokalistka Paramore krytykuje gubernatora stanu Tennessee. Chodzi o zakazy publicznych występów drag queen

i

Autor: 0000554/Reporter

Wokalistka Paramore krytykuje gubernatora stanu Tennessee. Chodzi o zakazy publicznych występów drag queen

2023-02-27 12:08

Hayley Williams krytykuje dwa nowe prawa, które wprowadził gubernator Bill Lee. Chodzi o zakaz wykonywania pokazów przez społeczność queer w miejscach publicznych. Konserwatywny polityk często mówi o sile swojej chrześcijańskiej wiary, jednak jego decyzje często zamiast miłości bliźniego przypominają nakładanie kagańca i ściąganie smyczy.

Ostatnio wprowadzone prawo zabrania drag queen występować publicznie. Według Lee i jego zwolenników jest to forma ochrony dzieci przed możliwością zobaczenia takiego pokazu. Rzeczywiście, od dawna przecież wiadomo, że zobaczenie na ulicy mężczyzny przebranego za kobietę lub odwrotnie, nieodwracalnie uszkadza psychikę dzieci, dewastuje rodziny, które od razu idą starać się o rozwód, oraz doprowadza do ogólnego pękania kuli ziemskiej i wydostawania się na powierzchnię armii Szatana. Prawda? PRAWDA? Tennessee nie jest jedynym stanem, które chce iść tą drogą.

Kolejnym krokiem w stronę jeszcze większej miłości dla bliźniego i innego ze strony gubernatora jest zniesienie opieki medycznej dla młodych osób poddających się korekcie płci. Warto wspomnieć, że polityk wsławił się wspieraniem fundamentalistycznych organizacji optujących za zakazem adopcji dzieci dla par homoseksualnych, jest przeciwnikiem dekryminalizacji marihuany. Jest zwolennikiem radykalnego ograniczania kobiecych praw reprodukcyjnych. Czyli klasyczny przykład miłości bliźniego, tak jak Jezus z Nazaretu nauczał. Prawda? PRAWDA? „Byście się wzajemnie miłowali, tylko bez gejów, lesbijek, dragów, queerów, trans i innych, ok?” Tak właśnie to brzmiało.

Oczywiście możemy ironizować na temat decyzji gubernatora Lee, ponieważ jego decyzje nie wpływają na nasze życie. Tymczasem wokalistka Paramore nie tylko pochodzi z Tennessee. Jest także związana ze społecznością LGBT oraz środowiskami drag. Zatem kolejne decyzje gubernatora dotykają zarówno jej jak i jej znajomych i bliskich. Williams swój sprzeciw ogłosiła na Instagramie, nazywając uchwały nieludzkimi i nieopisywalnie niebezpiecznymi. 

BULLET FOR MY VALENTINE w trasie. Jason Bowld dla Eski Rock