Wokalistka Nightwish ma raka. Obiecuję, że zadbam o siebie

i

Autor: WIkipedia / Instagram

Wokalistka Nightwish ma raka. "Obiecuję, że zadbam o siebie"

2022-10-27 10:33

Holenderska wokalistka opowiedziała o swojej sytuacji na portalu Instagram. U Floor Jansen zdiagnozowano raka piersi. Obiecała fanom, że postawi swoje zdrowie na pierwszym miejscu i zachęca inne kobiety do regularnych badań. Przekonuje, że prognozy dotyczące leczenia są bardzo dobre.

We wpisie wokalistki czytamy, że upublicznia tę wiadomość tuż przed operacją. O swojej chorobie dowiedziała się około dwóch tygodni temu i obecne wyniki badań wskazują na to, że nie jest to agresywny nowotwór. W trzy miesiące po operacji czekać ją jeszcze będzie radioterapia.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

- Słowo rak jest szokujące – pisze na swoim profilu Jansen – Wszystko, co wydawało ci się ważne w życiu przed taką diagnozą zmienia się w ciągu minut. Teraz chcę jedynie być znów zdrowa. Chce oglądać jak moja córka dorasta i staje się kobietą, chcę żyć! Najbardziej przerażające w tym wszystkim jest to, że byłam przekonana, że jestem zdrowa. Nie wyczuwałam raka. Dowiedziałam się tego dopiero po czterdziestce, gdy poszłam na badanie mammograficzne. Coś, co w wielu krajach jest powszechne, a nawet refundowane.

Niezależnie od procesu leczenia wokalistka zapowiada, że Nightwish będzie koncertował i ruszy w zaplanowaną trasę koncertową. 20 listopada grupa ma rozpocząć objazd po Europie. W Polsce wystąpi 14 grudnia, w hali Arena Gliwice.

Październik jest międzynarodowym Miesiącem Świadomości Raka Piersi, podczas którego lekarze szczególnie mocno zwracają uwagę na konieczność badań mammograficznych. Korzystanie z nich oraz samodzielne badanie pozwala wykryć nowotwór na wczesnym etapie jego rozwoju, co znacznie poprawia szanse pełnego wyleczenia bez ryzyka utraty piersi. Gorąco zachęcamy nasze czytelniczki do regularnego badania się.