Kiss

i

Autor: Materiały prasowe

rockowe newsy

Wielki sukces Kiss w streamingu! Grupa z MILIARDEM odtworzeń wielkiego przeboju

2024-07-10 14:28

Zespół Kiss w 2023 roku świętował swoje pięćdziesięciolecie obecności na rynku muzycznym. Czas ten zbiegł się z momentem podjęcia przez muzyków decyzji o zejściu ze sceny i ustąpienia na niej miejsca... awatarom! Na te jeszcze trochę poczekamy, muzyka Kiss wciąż cieszy się jednak dużym zainteresowaniem słuchaczy!

Zespół Kiss powstał w 1973 roku, a jego założycielami i od zawsze jedynymi stałymi członkami byli Gene Simmons i Paul Stanley. Grupa początkowo szukała swojej ścieżki, szybko jednak zaczęła zdobywać koncertową popularność, a to w dużej mierze ze względu na charakterystyczny wizerunek, na który złożyły się legendarne już makijaże i stroje.

Grupa działała bez żadnej przerwy przez okrągłe pięćdziesiąt lat, zmieniał się jej skład, na rynku ukazało się łącznie aż dwadzieścia jej studyjnych albumów. W 2023 roku muzycy podjęli jednak decyzję o zakończeniu koncertowej działalności - na początku grudnia odbyły się dwa ostatnie występy Kiss. Nie oznacza to oczywiście końca historii formacji - ta dostanie swój nowy rozdział w 2027 roku, gdy scenę przejmą... awatary członków grupy z ostatniego składu!

Kiss - największe przeboje legendy rocka

Kiss rozbija bank na Spotify!

Choć grupa już nie koncertuje, nic też nie wskazuje na to, by miała w planach działalność wydawniczą (ostatni album Kiss to Monster z 2012 roku), to jej muzyka wciąż cieszy się popularnością wśród słuchaczy i słuchaczek. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że utwór zupełnie ikoniczny dla Kiss, czyli I Was Made For Lovin' You właśnie przekroczył barierę miliarda odtworzeń w serwisie Spotify! Zespół oficjalnie został więc członkiem słynnego "Billions Club", do którego należą już m.in. Metallica, AC/DC, Aerosmith czy Guns N' Roses.

I Was Made For Lovin' You wydany został jako pierwszy singiel z siódmego albumu studyjnego Kiss, czyli Dynasty z 1979 roku. Przebój, łączący brzmienie hard rocka i disco, stał się prawdziwym przełomem w karierze zespołu i do dziś cieszy się statusem jednego z najbardziej rozpoznawalnych z całego katalogu Kiss.

Oto lista przełomowych momentów w karierze Kiss:

Listen on Spreaker.