Wes Borland wspomniał, dlaczego odszedł z Limp Bizkit. Chodziło między innym o śmierć fanki

i

Autor: screen: https://youtu.be/GyAAwCu-Lu4

Wes Borland wspomniał, dlaczego odszedł z Limp Bizkit. Chodziło między innym o śmierć fanki

2021-07-01 9:35

Wes Borland odszedł z Limp Bizkit w 2001 roku, co było przykrą informacją dla fanów grupy. Teraz gitarzysta wspomniał, co przekonało go do tego, aby opuścić szeregi grupy.

Gdy w 2001 roku, z zespołu Limp Bizkit odszedł Wes Borland, fani byli mocno zaskoczeni i trochę nie umieli sobie wyobrazić, jak zespół będzie funkcjonował z innym gitarzystą. Niedawno Wes Borland wypowiedział się na temat tamtego czasu, ujawniając motywy odejścia z zespołu. Co było powodem?

Co tam w środku gra? System Of A Down

Wes Borland opowiedział o tym, dlaczego opuścił szeregi Limp Bizkit

W wywiadzie dla 'Drinks With Johnny' Wes Borland zdradził, dlaczego finalnie odszedł z zespołu w 2001 roku: 

Najtrudniejszą rzeczą była śmierć naszej fanki na koncercie w Australii. Dla mnie wtedy przebrała się miarka. To nie była nasza wina, ale uznałem, że nie chcę być częścią czegoś, co do tej tragedii doprowadziło. Została zmiażdżona na barierkach na koncercie w Sydney. Miała 16 lat i nazywała się Jessica Michalik. Zapadła w śpiączkę. Kiedy wróciliśmy z trasy do domu dostałem telefon, że zmarła w szpitalu. Potem przyszedł 11 września i pomyślałem sobie „Jezu Chryste!”. Przeczytałem też wywiad, w którym Maynard z Toola totalnie nas zjechał i porównał nas do McDonalda. Powiedział, że Tool jest jak wykwintne danie, a Bizkit jest jak hamburger z McDonalda. Wszystko to działo się w tym samym czasie. Pomyślałem więc: „Jeb*ć to, nie chcę tego dalej robić. Tego już za wiele”.

Na powrót Wesa do Limp Bizkit, trzeba było poczekać 3 lata, to wtedy gitarzysta postanowił powrócić do grupy. Fani ciągle też czekają na nowy krążek zespołu, który miał pojawić się już kilka lat temu. Dyskografię Limp Bizkit zamyka album 'Gold Cobra' z 2011 roku.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)