Trevor Horn i Rick Astley przerabiają uwielbiany klasyk grupy Yes

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Peter Neil Trevor Horn i Rick Astley przerabiają uwielbiany klasyk grupy Yes

Trevor Horn i Rick Astley przerabiają uwielbiany klasyk grupy Yes

2023-11-20 13:24

Utwór „Owner Of A Lonely Heart” Trevora Horna z udziałem Ricka Astleya pochodzi z nowego albumu Trevora Horna pod tytułem „Echoes – Ancient & Modern”, na którym Trevor podjął się współpracy z wieloma wokalistkami i wokalistami tworząc fantastyczne nowe wersje 11 kultowych piosenek powstałych oryginalnie w latach 1982–2012.

Na „Echoes – Ancient & Modern” usłyszymy m.in. Marca Almonda, Tori Amos, Ricka Astleya, Andreę Corr, Steva Hogartha, Lady Blackbird, Jacka Lukemana, Iggy’ego Popa, Seala, Toyah Wilcox i Roberta Frippa oraz samego Trevora Horna.

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

O nowej wersji „Owner of A Lonely Heart”, której Trevor był pierwotnie współautorem i producentem dla grupy Yes w 1983 roku, mówi: 

Początkowo nie chciałem wracać i tworzyć piosenek, z których jestem znany, ale poczułem presję, żeby je zrobić. To album wydany pod moim nazwiskiem, więc jest pewne oczekiwanie, że nagramy wielkie hity. W końcu zacząłem się zastanawiać, czy nie mógłbym nakreślić nowego kierunku dla moich starych produkcji. Kiedy wspomniano o „Owner of a Lonely Heart”, pomyślałem o dość nieoczywistym rozwiązaniu – taneczny rytm podobny do tego, który słyszałem na niewydanym 12-calowym miksie z Rickiem Astleyem śpiewającym Yes oktawę w dół. To miało sens. Rick ma taki naturalny talent. Czasami wystarczy tylko osoba, która zaśpiewa konkretną piosenkę, i wszystko nabiera nowego wyrazu.

Muzyczne klasyki odczytane na nowo

Trevor Horn na płycie wykonuje klasyk Roxy Music i jest producentem Marca Almonda, Tori Amos, Ricka Astleya, Andrei Corr, Steve’a Hogartha, Lady Blackbird, Jacka Lukemana, Iggy'ego Popa, Seala oraz Toyaha Wilcoxa i Roberta Frippa w utworach oryginalnie wykonywanych przez Pat Benatar; The Cars, Depeche Mode; Frankie Goes to Hollywood; Billy’ego Idola; Joe Jacksona; Grace Jones; Kendricka Lamara; Nirvanę i Yes.

„Echoes – Ancient & Modern” ukaże się na CD, winylu i cyfrowo 1 grudnia 2023 roku wraz z książeczką zawierającą wywiad z producentem przeprowadzony przez jego wieloletniego przyjaciela i współpracownika Paula Morleya.