Tragedia na koncercie Morbid Angel: 1 osoba nie żyje, 40 rannych

i

Autor: Facebook / Illinois Emergency Management Agency

Tragedia na koncercie Morbid Angel: 1 osoba nie żyje, 40 rannych

2023-04-03 11:14

Podczas metalowego koncertu w miejscowości Belvidere w ubiegły piątek (31 marca) doszło do zawalenia się dachu w Apollo Theatre. Na scenie tego wieczoru występowały Morbid Angel, Revocation, Crypta oraz Skeletal Remains. Przyczyną tragedii było tornado. Zdjęcia i filmy zrobione tuż po zdarzeniu pokazują skalę zniszczeń.

Na koncert 4 kapel przyszło około 260 osób, Apollo Theatre był w stanie pomieścić 6 razy tyle. Jednak to nie frekwencja była problemem, a gwałtowna zmiana pogody. Mniej więcej pół godziny po rozpoczęciu występu w budynek uderzyło tornado. Wiatr wiał z prędkością około 145 km/h. Szef lokalnej policji opowiada jak wyglądały pierwsze chwile po ataku żywiołu.

- Chaos, kompletny chaos – opowiada Shane Woody, szef policji w Belvidre – Kiedy na miejsce przyjechali pierwsi strażacy i oficerowie jedyne co mogli zrobić, to próbować opanować chaos jak tylko było to możliwe. W końcu weszliśmy do środka i próbowaliśmy odnaleźć i uratować tyle ludzi ile się dało.

Niestety podczas tragedii zginął 50-letni mężczyzna. Fred Livingston Jr został odnaleziony martwy pod gruzami. Do okolicznych szpitali trafiło około 40 osób z różnymi stopniami obrażeń.

Zespół Morbid Angel na swoim profilu na Facebooku przekazał kondolencje dla rodziny zmarłego oraz podziękował służbom ratowniczym za szybką i profesjonalną akcję. „Jesteście prawdziwymi bohaterami” – tak o strażakach i policjantach napisali muzycy.

Udostępnili także link do zbiórki charytatywnej na rzecz rodziny zmarłego. Fred Livingston Jr, jak wspomina go bratanica, której wpis także udostępnił Morbid Angel, było uczynnym, wesołym i kochającym człowiekiem. Miał dużą rodzinę, trójkę synów, wnuki. W zbiórce do tej pory wzięło udział ponad tysiąc osób, a jej cel został szybko przebity.

Trasa koncertowa „40 years of acid” trwa dalej, nie ma na razie żadnych informacji o konieczności odwołania następnych występów. Morbid Angel świętuje w tym roku 40-lecie istnienia. Tymczasem na stronach Służb Zarządzania Kryzysowego stanu Illinois pojawiły się zdjęcia z oględzin miejsca tragedii.

Pozytywne umysły to największe inspiracje! Smash Into Pieces dla Eski Rock