Tori Amos

i

Autor: Materiały prasowe

Tori Amos na koncercie w Polsce! Występ zbliża się wielkimi krokami!

2023-04-27 13:04

W piątek 28 kwietnia w katowickim Spodku odbędzie się koncert Tori Amos. Na całej trasie koncertowej w roli supportu będzie można usłyszeć norweską artystkę SKAAR. Bilety jeszcze w sprzedaży.

Znakomita amerykańska pianistka, autorka poruszających tekstów, doskonała wokalistka. Genialna i wrażliwa kompozytorka, która nie boi się mówić o sprawach ważnych dla kobiet i dla świata. Bez względu na to, czy przemawia z pełną mocą czy szeptem, zawsze robi to w piękny i wymowny sposób. Tori Amos wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w ramach trasy promującej najnowszy album artystki, „Ocean to Ocean”.

Już od czasu wydania swojego pierwszego solowego albumu „Little Earthquakes" (1992 r.) oraz kolejnego krążka „Under The Pink” (1994 r.), Tori Amos jest jedną z najtrwalszych i najbardziej genialnych artystek w branży muzycznej. W swoim dorobku ma 16 płyt studyjnych, z czego trzy albumy znalazły się na podsumowaniach Top 10. Do najbardziej znanych singli artystki należą m.in. „Crucify”, „Silent All These Years”, „Cornflake Girl”, „Spark”, „A Sorta Fairytale” czy też „Professional Widow”.

Tori, która odniosła komercyjny sukces, wykorzystuje swoją twórczość, by poruszać ważne, kobiece kwestie, torując drogę pokoleniu młodych aktywistek i gwiazd muzyki pop. Od ekspresywnego przedstawienia napaści seksualnej w utworze „Me and a Gun”, przez album „Scarlet’s Walk", który wydany był po wydarzeniach z 11 września oraz feministyczny musical teatralny „The Light Princess” z 2013 roku, artystka w swojej twórczości nigdy nie unikała łączenia tego, co osobiste z tym, co polityczne.

Jako zasłużona działaczka społeczna, Tori była pierwszym rzecznikiem RAINN (Rape, Abuse and Incest National Network), która jest największą w Stanach Zjednoczonych organizacją zwalczającą przemoc na tle seksualnym i zasiada w jej National Leadership Council (NLC).

Najnowszy album artystki

„Ocean to Ocean” to najbardziej osobista kreacja Tori Amos od lat. Na tym wypełnionym ciepłem albumie, artystka powraca do emocji zakorzenionych w pierwszych napisanych przez nią utworach. Przy tworzeniu albumu, Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego albumu „Little Earthquakes”. Płyta to uniwersalna historia o spadaniu na dno po to, by móc ponownie wypłynąć na powierzchnię.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Tori Amos w Polsce [DATA, MIASTO, BILETY, SUPPORT]

Hilde Skaar, występująca jako SKAAR, to młoda norweska artystka, której dokonania z jednej strony osadzone są w komercyjnym popie, a z drugiej – znakomicie odnajduje się też w świecie muzyki alternatywnej. Po wielkim sukcesie debiutanckiej płyty „The Other Side of Waiting” z 2020 roku, artystka była dwukrotnie nominowana do norweskiego odpowiednika Grammy – Spellemannsprisen w kategoriach Przełomowy artysta roku oraz Popowy artysta roku. SKAAR napisała też muzykę do m.in. serialu Netflix „Home for Christmas”.

Plan dnia

  • 19:00 - otwarcie bram
  • 20:00 - SKAAR
  • 20:50 - TORI AMOS

Szczegóły

  • Ceny biletów w przedsprzedaży/w dniu koncertu (wszystkie miejsca - siedzące):
  • Loża – 350/370 zł
  • Płyta sektor B + sektory czerwone i zielone H, J – 220/ 240 zł
  • Płyta sektory A i C – 195/215 zł
  • Sektory zielone (bez sektorów H i J) – 195/ 215 zł
  • Sektory czerwone (bez sektorów H i J) + sektory niebieskie do X rzędu – 185/ 205 zł
  • Bilety: shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl