To koniec metalowej legendy?! Lider w wywiadzie: Jestem już zmęczony

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Rage4order Co dalej z Ministry?

To koniec industrial metalowej legendy?! Lider w wywiadzie: "Jestem już zmęczony"

2024-02-22 10:53

Gdy jedni pomimo zejścia ze sceny kilka lat temu ogłaszają wielki powrót, inni coraz głośniej mówią o chęci pożegnania się ze światem muzyki i przejścia na zasłużoną emeryturę. Temat ten poruszył w jednym z ostatnich wywiadów lider prawdziwej światowej legendy industrial metalu, Al Jourgensen. Jak twierdzi, jest już zwyczajnie zmęczony.

Świat ciężkich brzmień z pewnością na długo zapamięta środę 21 lutego. To tego dnia właśnie powrót na scenę, pięć lat po zakończeniu działalności, ogłosiła legenda thrash metalu, zespół Slayer. Na chwilę obecną formacja zapowiedziała dwa pokazy na festiwalach: Riot Festival (22 września) i Louder Than Life (27 września). Tego samego dnia nadeszły wieści dużo mniej ekscytujące dla fanów i fanek najlepszej jakości brzmienia industrial metalu...

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Co dalej z Ministry?

Ministry to założony w Chicago w stanie Illinois w 1981 roku przez producenta, wokalistę i instrumentalistę Al Jourgensena zespół, dziś uznawany za jeden z najważniejszych ze świata właśnie industrial metalu. Choć zaczynał jako grający synth-pop, pod koniec lat 80. grupa znacząco zmieniła brzmienie i uważana jest obecnie za jedną z pionierskich dla rocka i metalu industrialnego. Formacja, z krótką przerwą, działa do dziś, ma na koncie piętnaście albumów studyjnych, a w drodze jest już kolejny - Hopiumforthemasses ukaże się w piątek 1 marca.

Z tej okazji Jourgensen udzielił wywiadu dla Loudwire Nights, w którym otwarcie przyznał, że jest już bardzo zmęczony po ponad czterdziestu latach na rynku muzycznych. Al dodał, że intensywnie działa już od tak długiego czasu, że musi odzyskać nad tym kontrolę i znaleźć pomysł, jak robić to tak, by znowu odnajdywać w tym radość. Dodał jednak, że nie ma zamiaru się do niczego zmuszać, gdyż nie potrzebuje pieniędzy czy uznania i obecnie dużo bardziej wolałby skupić się na swojej innej pasji, jaką jest kino.

Już w ubiegłym roku w tym samym formacie muzyk mówił, że Ministry zmierza do zakończenia działalności, a nadchodzący Hopiumforthemasses będzie ostatnim w karierze zespołu.

Widzę, że wiele zespołów tak robi. Nie potrzebuję pieniędzy. Nie potrzebuję czegokolwiek. To dobry moment, aby przestać. Właśnie skończyłem 65 lat, co oznacza, że moja skrzynka pocztowa jest wypełniona gównem od AARP (Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytów przyp. red.). Zdjąłem kolczyki, ściąłem dredy, w wieku 65 lat zdecydowałem, że będę dorosły - powiedział Al w rozmowie.

Sprawdź się w quizie o Rammstein!

Rammstein - jak dobrze znasz niemiecką legendę industrial metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kiedy odbył się pierwszy występ Rammstein w Polsce?
Sokołowski i Kupatasa OSOBLIWIE o OSOBLIWYM metalu. CZŁOWIEK Z METALU