zestawienia

Till Lindemann - oto siedem zespołów, które miały największy wpływ na muzyka

2024-05-01 13:50

Till Lindemann to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie muzyki na całym świecie. Muzyk szczególnie znajdował się na językach wszystkich w 2023 roku, obecnie jednak skupia się na działalności solowej i pracy z Rammsteinem. Muzyka samego Tilla i jego macierzystej formacji jest szczególna - jakie inne słynne zespoły najbardziej wpłynęły na muzyka?

Till Lindemann dziś cieszy się ogromną światową sławą. Muzyk z pewnością na lata zachowa w pamięci 2023 rok, kiedy to skierowane zostały wobec niego bardzo poważne oskarżenia ze strony licznych młodych kobiet, głównie fanek, a całej sprawie zaczęła się przyglądać berlińska prokuratura. Wszystko ostatecznie zakończyło się na korzyść Lindemanna, a postępowanie przeciwko niemu zostało umorzone ze względu na brak wystarczających dowodów. Już chwilę później Till zaprezentował pierwszy od lat solowy utwór, Zunge, który oficjalnie zapowiedział autorski album artysty pod tym samym tytułem. Krążek osiągnął ogromny sukces w Niemczech, docierając do drugiego miejsca tamtejszej listy przebojów. W ramach promocji wydawnictwa artysta wyruszył w solową trasę koncertową, z którą zawitał 26 listopada 2023 roku do Katowic.

Till Lindemann - 6 najlepszych solowych numerów artysty / Eska ROCK

Te zespoły od lat inspirują Tilla Lindemanna

Muzyka solowa Tilla, jak i ta tworzona przez zespół Rammstein, jest szczególna i często określa się ją jako jedną z odmian metalu - industrial metal. Jest to podgatunek dość charakterystyczny, który czerpie całymi garściami z różnych, często nieoczywistych stylistyk. Wpływ na to z pewnością miały inne zespoły, których od lat fanem jest Lindemann - o które konkretnie chodzi? Sprawdź galerię na samej górze artykułu!

Poniżej znajdziesz nasz wybór najlepszych solowych kawałków Tilla!