The Rolling Stones z serią dokumentalną na YouTube. Pierwszy odcinek już dostępny!

i

Autor: Materiały prasowe Nowa filmowa seria od The Rolling Stones

The Rolling Stones z serią dokumentalną na YouTube. Pierwszy odcinek już dostępny!

2023-02-10 10:17

Prawdziwa gratka dla fanów The Rolling Stones! Zespół postanowił rozpocząć nowy, muzyczno-filmowy projekt. Formacja zdecydowała się przybliżyć swoim fanom to, co działo się w jej karierze w latach 60. Ułatwić ma to specjalna filmowa seria, która będzie pojawiać się w serwisie YouTube na oficjalnym kanale grupy. Pierwszy odcinek jest już dostępny!

The Rolling Stones obchodzili w ubiegłym roku swoje sześćdziesięciolecie. Grupa powstała w 1962 roku, wtedy też dała swój pierwszy, bardzo kameralny koncert. Jej debiutancki album studyjny ukazał się dwa lata później i natychmiast zdobył popularność i uznanie na świecie. Formacja szybko zaczęła być postrzegana jako nadzieja światowej sceny rock and rollowej i w kolejnych latach udało się jej zdobyć międzynarodową sławę. Obecne zespół ma na koncie dwadzieścia trzy płyty i wiele wskazuje na to, że w tym roku dyskografię uzupełni kolejne wydawnictwo. Informację tę potwierdził już Keith Richards, na chwilę obecną nie są jednak znane szczegóły projektu, a zespół postanowił podzielić się z fanami czymś nieco innym.

Nowa filmowa seria do The Rolling Stones na YouTube!

Grupa właśnie uruchomiła na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube zupełnie nową filmową serię. The Rolling Stones Chronicles w wyjątkowy sposób umieszcza muzykę zespołu w konkretnym kontekście historycznym i eksploruje jej twórczość. W sieci dostępny jest już pierwszy odcinek mini-dokumentu - skupia się on na historii utworu The Last Time. Nie jest to jednak jedyny wątek - w odcinku poruszone zostają także kwestie m.in. brytyjskiej inwazji, czy pierwszego spotkania Micka Jaggera i Keitha Richardsa. Poniżej pierwszy odcinek i lista tytułów i daty premier kolejnych epizodów.

  • Feb 16: The Rolling Stones Chronicles - (I Can’t Get No) Satisfaction
  • Feb 23: The Rolling Stones Chronicles - She’s A Rainbow
  • Mar 02: The Rolling Stones Chronicles - Street Fighting Man
  • Mar 09: The Rolling Stones Chronicles - Jumpin’ Jack Flash
  • Mar 16: The Rolling Stones Chronicles - Gimme Shelter
Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?