The Kills przedstawiają nowy album! God Games już dostępny

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Myles Hendrik The Kills przedstawiają nowy album! "God Games" już dostępny

The Kills przedstawiają nowy album! "God Games" już dostępny

2023-10-30 9:35

"God Games" to szósty album studyjny duetu The Kills. Na 12 hipnotycznych i porywających utworach Alison Mosshart i Jamie Hince wkraczają na nowe terytorium dźwiękowe zachowując jednocześnie charakterystyczną dla zespołu uwodzicielską brawurę.

"God Games" koncentruje się na pierwotnym dialogu pomiędzy wokalnym katharsis Mosshart a zdecydowanymi, ciętymi gitarowymi motywami Hince’a. Przekraczając granice charakterystycznego brzmienia postanowili pisać z nowych perspektyw. W rezultacie duet po raz pierwszy zaczął tworzyć głównie na fortepianie, wykorzystując innowacyjne tekstury elektroniczne i dęte, krystalicznie czystą produkcję i głęboko ludzkie teksty współpracując z chórem Compton Kidz Club Choir przy utworach „LA Hex” i „My Girls My Girls". Pracę nad materiałem rozpoczęły się w 2019 roku, duet przeniósł się do starego kościoła, aby nagrać album z nagrodzonym Oscarem® i GRAMMY® producentem Paulem Epworthem [Adele, Paul McCartney], który był ich pierwszym dźwiękowcem w 2002 roku.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

O zespole

The Kills zgromadzili miliony streamów utworów z albumów "Keep On Your Mean Side" [2003], "Now Wow" [2005], "Midnight Boom" [2008] i "Blood Pressures" [2011]. Ostatni studyny album "Ash & Ice" z 2016 roku zrodził ulubione przez fanów „Doing It To Death” i „Heart of a Dog”. Wzbudzając aplauz krytyków, Pitchfork okrzyknął ją „ambitną płytą, która obejmuje wszystko, co zrobili wcześniej”, a NME opisał ją jako „najważniejsze wydarzenie w karierze”, oceniając ją na cztery gwiazdki na pięć. Podążając za sukcesem "Ash & Ice", zespół cofnął się w czasie, zagłębiając się w swoje b-sides i rarytasy na "Little Bastards" [2020] i wydając ponownie nagraną swoją słynną płytę "No Wow (The Tchad Blake Mixes)" [2022], zawierającą zremasterowane i ponownie ułożone miksy tego kluczowego albumu.

W 2023 roku The Kills nadal osiągają swoje kolejne wyżyny w swojej karierze.  Dzięki nowym piosenkom The Kills jeszcze bardziej zaznaczają ślady jakie pozostawili na naginaniu gatunków i przekraczaniu muzycznych granic!