Tak wyglądał koncert Metalliki w Amsterdamie. Zespół dzieli się z fanami profesjonalnymi nagraniami

i

Autor: PAUL BERGEN/AFP/East News Jak wyglądają koncerty w ramach nowej trasy Metalliki?

Tak wyglądał koncert Metalliki w Amsterdamie. Zespół dzieli się z fanami profesjonalnymi nagraniami

2023-05-16 12:19

No i wystartowali na dobre! Metallica jest obecnie w trakcie swojej najnowszej trasy "M72 World Tour". Grupa ma za sobą już pierwsze koncerty w Amsterdamie, a na mapie kolejne są Paryż, Hamburg, Castle Donington czy Goteborg. Jak prezentują się te występy? Choć w sieci znaleźć można całą masę amatorskich nagrań, to zespół sukcesywnie dzieli się ze światem profesjonalnymi wideo!

Metallica na dobre rozpoczęła trasę koncertową. Formacja wystartowała z serią występów, promujących świetnie przyjęty krążek 72 Seasons 27 kwietnia w Amsterdamie, gdzie po raz pierwszy zaprezentowała na żywo część utworów z nowego wydawnictwa. Już dwa dni później odbył się drugi pokaz, a zespół, zgodnie z przyjętą ideą "no repeat weekend" zaprezentował dwie zupełnie różne setlisty. Co będzie działo się na następnych koncertach? Przekonamy się już niebawem, gdyż już w środę 17 maja formacja zawita do Paryża. Przypominamy, że "M72 World Tour" obejmie także Polskę - legenda thrash metalu zagra na warszawskim PGE Narodowym 5 i 7 lipca 2024 roku. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Profesjonalne nagrania z pierwszego występu Metalliki na nowej trasie

Natychmiast po pierwszym występie w sieci znalazło się mnóstwo amatorskich nagrań, prezentujących występ Metalliki. Formacja, zdając sobie sprawę z zainteresowania, zadbała o to, by powstały jak najbardziej profesjonalne wideo z ich pierwszego koncertu na trasie. Kolejne nagrania są sukcesywnie publikowane na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube. Na chwilę obecną w sieci znaleźć można wideo, przedstawiające wykonania na żywo Screaming Suicide, Sleepwalk My Life Away, 72 Seasons You Must Burn!. Można się spodziewać, że z czasem tych wizualnych zapisów pojawi się więcej!

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?