SNL

i

Autor: fot. Marcin Szymański Materiały prasowe

Strachy Na Lachy prezentują klip do numeru 'Sznury aut' [WIDEO]

2021-11-09 14:54

"Piekło" ukazało się już niemal miesiąc temu, a my podgrzewamy piekielną atmosferę jeszcze bardziej! Najnowszy album studyjny zespołu Strachy na Lachy zyskał efektowną oprawę w postaci teledysku do utworu "Sznury aut". To kawałek, który fani przyjęli szczególnie gorąco!

eledysk ilustruje jeden z popularniejszych utworów z płyty "Piekło", która ukazała się 1 października tego roku i niemal natychmiast zyskała status Złotej Płyty. To trzeci już wideoklip promujący album i także tym razem reżyserią zajął się Sławek Pietrzak - autor wielu teledysków Strachów. Część zdjęć powstała podczas koncertu formacji w warszawskim klubie Palladium, z udziałem publiczności wydarzenia. Teledysk promuje więc nie tylko nowy album Strachów na Lachy - wydany po czteroletniej przerwie wydawniczej - ale także trasę koncertową kapeli. Przed nami bowiem występy w

  • Krakowie (12.11),
  • Rzeszowie (13.11),
  • Gdańsku (19.11),
  • Wrocławiu (26.11)
  • Koninie (27.11)
Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Strachy Na Lachy prezentują klip do numeru 'Sznury aut' [WIDEO]

"Piekło" to pierwszy od kilku lat album studyjny Strachów na Lachy, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych. Grabaż i jego formacja na nowym wydawnictwie sięgają do elektronicznych inspiracji, ciekawych brzmień i intrygujących rytmów. Nie zabrakło także poetyckich, pełnych subtelności tekstów, które stanowią znak firmowy zespołu. Album to nowa jakość w muzyce Strachów na Lachy, również za sprawą producentów - Sławka Pietrzaka i Andrzeja Iziego Izdebskiego, współpracującego także z Ralphem Kaminskim.

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Longin Bartkowiak, perkusista Rafał Kuzyn Piotrowiak i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Od tamtej pory formacja wydała kilka albumów - każdy z nich uzyskał status Złotej lub Platynowej Płyty, a lider formacji, Krzysztof Grabaż Grabowski, uhonorowany został Paszportem Polityki.Jesienią 2021 ukazał się ich ósmy album studyjny.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny