Sprzedano kostki do gitary Kurta Cobaina! Tysiące dolarów za piórko!

i

Autor: Julien’s Auctions/Ferrari Press/East News Kolejne przedmioty Kurta Cobaina sprzedane

Sprzedano kostkę do gitary Kurta Cobaina! Tysiące dolarów za piórko!

2023-07-11 11:33

Sprzedaż przedmiotów, ubrań, dzienników, notatek, instrumentów i wielu innych rzeczy, należących do sławnych muzyków, zarówno żyjących, jak i zmarłych, to w obecnym świecie zjawisko powszechne. Raptem rok temu pisaliśmy o sprzedaży kultowej gitary, należącej do Kurta Cobaina, teraz zaś znalazł się chętny na... kostkę!

Powiedzmy sobie to szczerze - artysta czy artystka, któremu udaje się zdobyć światową sławę, a w związku z tym status gwiazdy, w oczach przeciętnego człowieka staje się kimś w rodzaju bóstwa. Nic więc dziwnego, że należące do niego przedmioty, naprawdę z różnych kategorii, traktowane są niemal jak relikwie, a fani są w stanie zrobić wszystko, by dostać w swoje ręce coś, co dawniej należało do ich idola czy idolki. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się aukcje, na których wystawiane są, chociażby instrumenty największych gwiazd. W ubiegłym roku wystawiona została na sprzedaż legendarna gitara Kurta Cobaina - mowa o słynnym Fender Competition Mustang z 1969 roku, który widać w klipie do Smells Like Teen Spirit. Nabywca zapłacił za wiosło powalającą cenę 4 550 000 dolarów! Teraz kolejne przedmioty, należące do zmarłego lidera Nirvany trafiły na sprzedaż.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Kostka Kurta Cobaina sprzedana!

W czerwcu tego roku miała miejsce aukcja, na której wystawiona została na sprzedaż... kostka do gry na gitarze, należąca dawniej do Kurta! Szczęśliwy kupiec, wieloletni fan Nirvany, Shaun Ertischek, zapłacił za nią oszałamiające 14 678 dolarów. Piórko to jest jednak szczególne - muzyk podpisał je w 1990 roku i używał na koncertach po wydaniu debiutanckiego Bleach. Jak wskazuje opis przedmiotu sprzedawanego, kostkę zdobył fan po koncercie kapeli, który miał miejsce w piątek 6 kwietnia 1990 roku, wraz z innymi gadżetami, np. plakatem. Mówi się, że jest to najdrożej sprzedane piórko do gry w historii! Jej zdjęcia wciąż dostępne są na stronie Iconic Auctions.