Slipknot - wielki sukces najnowszego albumu zespołu! The End, So Far podbija listy przebojów na całym świecie

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jonathan Weiner Wielki sukces krążka "The End, So Far"!

Slipknot - wielki sukces najnowszego albumu zespołu! "The End, So Far" PODBIJA listy przebojów na całym świecie

2022-10-11 12:11

Ktoś twierdzi, że rock umarł, a metal powoli dogorywa? Przeczą temu kolejne sukcesy komercyjne, jakie na całym świecie osiągają najnowsze wydawnictwa zespołów, artystów i artystek, grających cięższe brzmienia! Tym razem listy przebojów podbija najnowszy album grupy Slipknot! Płyta "The End, So Far" cieszy się ogromną popularnością!

30 września swoją premierę miał najnowszy album studyjny grupy Slipknot. Krążek został zatytułowany The End, So Far, znalazło się na nim dwanaście premierowych utworów, w tym wydane jako single The Chapeltown Rag, The Dying Song (Time to Sing) Yen. Płyta od samego początku zbiera bardzo dobre recenzje krytyków, którzy zwracają uwagę na nieoczywisty kierunek, jaki obrał zespół, jego wszechstronność, świetne melodie i wyrazisty wokal Coreya Taylora. Równie entuzjastycznie na wydawnictwo zareagowali fani zespołu na całym świecie, o czym świadczy to, jak poradziło sobie ono na światowych listach przebojów - a jest naprawdę dobrze!

Slipknot - wielki sukces najnowszego albumu zespołu! "The End, So Far" PODBIJA listy przebojów na całym świecie

Od premiery płyty minęły już prawie dwa tygodnie, znane są więc jej wyniki sprzedażowe. The End, So Far cieszy się tak dużą popularnością na wyspach brytyjskich, że zadebiutował na pierwszym miejscu tamtejszej listy przebojów! Równie dobrze album poradził sobie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zadebiutował na drugim miejscu zestawienia Billboard 200! Panowie ze Slipknota znaleźli się tuż za portorykańskim wokalistą Bad Bunnym, którego ostatni album utrzymuje się na szczycie tej listy, z przerwami, od 13 tygodni. 

Formacja zdobyła swój szósty topowy album na Billboard 200, w ciągu tygodnia od premiery udało jej się sprzedać 50 500 egzemplarzy krążka. Magazyn poinformował, że jest to najwyżej notowany hard rockowym album w zestawieniu oraz projekt z gatunku, który sprzedał się w największej liczbie od przeszło siedmiu miesięcy, czyli od momentu wydania płyty Impera grupy Ghost. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!