Sinead O'Connor

i

Autor: Materiały prasowe

wiadomości

Sinead O'Connor z hołdem w postaci własnej... lalki! "Świętowania Miesiąca Historii Kobiet ciąg dalszy"

2024-03-19 10:56

Trwa marzec, a więc postrzegany tak przez wielu miesiąc, który w sposób szczególny należy poświęcić kobietom. To właśnie przy tej okazji marka Bratz, produkująca kultowe lalki, przedstawiła koncept, w której słynnymi Bratz stają się legendarne artystki. Firma zdecydowała się także oddać w ten sposób hołd Sinead O'Connor - fani zareagowali - w różny sposób...

Dokładnie ósmego marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Od jakiegoś czasu wiele organizacji i firm decyduje się jednak poświęcać w swoich działaniach cały ten miesiąc na różne inicjatywy, poświęcone kobietom i ich historii.

Firma Bratz, zajmująca się produkcją słynnych lalek, którą stworzył Cartera Bryanta, były pracownik Mattela niejako jako konkurencję dla Barbie, postanowiła zaprezentować w marcu własny nowy projekt. Mowa o lalkach, które wzorowane są na popularnych artystkach. Jako Bratz zostały już wymyślone chociażby Lana Del Rey, Britney Spears czy Normani, a teraz ogłoszono, że w taki właśnie sposób postanowiono oddać hołd... Sinead O'Connor.

Sinead O'Connor - najsłynniejsze utwory artystki

Sinead O'Connor jako Bratz

Jedna z najsłynniejszych irlandzkich wokalistek zmarła 26 lipca ubiegłego roku w swoim domu w Londynie w wieku 56 lat. W styczniu tego roku koroner przedstawił wyniki raportu z autopsji, zgodnie z którym Sinead zmarła z przyczyn naturalnych. Teraz to właśnie, w ramach Miesiąca Historii Kobiet, firma Bratz pokazała kolejny koncept lalki, tym razem wzorowanej właśnie na O'Connor.

Naśladując charakterystyczny wizerunek artystki, lalka ma ogoloną niemal na zero głowę, na oczach duże, ciemne okulary, szerokie dżinsy i t-shirt na ramiączka z napisem "“Jesus is coming — look busy". W opisie napisano:

Album Sinéad z 1990 roku "I Do Not Want What I Haven’t Got" był jej największym sukcesem komercyjnym, sprzedając się w ponad siedmiu milionach egzemplarzy na całym świecie. Główny singiel "Nothing Compares 2 U" został uhonorowany tytułem najlepszego światowego singla roku na gali Billboard Music Awards, tuż obok jej kultowego stylu grunge z lat 90.!!

Fani reagują na inicjatywę Bratz

Choć na chwilę obecną nie wiadomo, czy lalka Bratz-Sinead trafi do sprzedaży, sam post firmy wywołał szybkie i duże reakcje fanów nieżyjącej artystki. Jedni są zdania, że pomysł jest naprawdę świetny i cudownie oddaje ducha O'Connor, inni jednak są zdania, że gwiazda przez całą swoją karierę otwarcie sprzeciwiała się tego typu działaniom i jest to zaprzeczenie jej ideom.

Sprawdź poniżej nasz wybór najważniejszych utworów Sinead O'Connor!