Sexbomba

i

Autor: Materiały prasowe

Nowości muzyczne

Sexbomba z nową płytą! "Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota" opisuje popandemijną cyberrzeczywistość

2024-05-17 6:00

Sexbomba to zawsze gwarancja dobrego, energicznego punka, ale także mądrych, dojrzałych tekstów. I właśnie tego możecie spodziewać się po nowym albumie grupy zatytułowanym "Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota". Krążek jest już dostępny do odsłuchu!

Nowa płyta zespołu Sexbomba „Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota” opisuje popandemijną cyberrzeczywistość. Zawiera 12 utworów autorstwa zespołu, a słowa do każdego z nich napisał Robert Szymański. Większość kompozycji jest szybka, zwarta, krótka i melodyjna, ze spójnym przekazem, odartym ze zbędnych słów i zbędnych dźwięków. Jednak zdarzają się wycieczki i wyjątki. Zespół zdecydował się umieścić na płycie również single z ostatniego okresu działalności, nie wydane wcześniej  w formie pełnowymiarowego wydawnictwa. Żeby nadać płycie odpowiednią spoistość brzmieniową zostały one nagrane jeszcze raz.

Brzmieniu tej płyty poświęcone zostało wiele uwagi. W trosce o uzyskanie maksymalnego efektu poszczególne partie instrumentów zostały zarejestrowane w różnych miejscach w Polsce. Przykładowo sekcję rytmiczną nagrano w Tall Pine Records (w Gdańsku), a gitary i wokale w W Dobrym Tonie Studio (Warszawa) oraz RHW Studio (Warszawa). Za brzmienie całości odpowiedzialny został Marcin Buźniak (Axis Audio), z którym Sexbomba współpracuje od czasów nagrań na płytę United Punk Orchestra. Za okładkę odpowiedzialny jest Łukasz „Pachu” Pach. Premiera płyty ma miejsce w piątek 17 maja 2024 roku. Wydawcą jest firma Mystic Production.

Sexbomba

i

Autor: Materiały prasowe

Sexbomba - Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota"

Tracklista:

 1. Intro AI
 2. Mamy problem
 3. Mniejsze zło
 4. Motylek
 5. Nikt z Nikąd
 6. Dzisiaj jeszcze nie
 7. Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota
 8. Eko i unplugged
 9. Jedziemy na zlot
 10. Rzuć monetą
 11. Gdy odejdę
 12. Wyloguj się/Outro

Wydawnictwo promuje singiel oraz teledysk do utwory "Mamy problem". Jeszcze przed premierą poznaliśmy kawałek "Jedziemy na zlot".

 - Obraz do utworu zespołu Sexbomba “Mamy problem” nie jest zwykłym teledyskiem do kolejnej piosenki. Zwraca uwagę na poważny problem bezdomności i wykluczenia w naszym kraju. Tekst nie porusza wprost tej tematyki, ale zawiera wiele odniesień i stanowi nasz mocny głos w tej sprawie. W teledysku wystąpili twórcy i bohaterowie kanału youtubowego “Dobry Kongo”, którzy pomagają ludziom dotkniętym problemem bezdomności i są jak jedna wielka rodzina. W Polsce dzień bezdomności przypada 14 kwietnia, ale my namawiamy, żeby wspierać osoby wykluczone i bezdomne każdego dnia. Nie można zamilczać tematu i problemów tak wielu ludzi żyjących obok nas. Jeżeli możesz – pomóż – mówi Robert Szymański, wokalista i lider zespołu Sexbomba.