Rusty Pine

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Rusty Pine powracają w duchu oldschoolowego rock’n’rolla. Posłuchajcie, jak brzmi "Powietrze"

2024-04-30 14:23

Wielka era vintydżu wraca do łask, a wraz z nią na rynek wkracza oldschoolowe rock’n’rollowe brzmienie prosto od formacji Rusty Pine. Najnowszy singiel zespołu - "Powietrze" - jest już dostępny w streamingach.

Rusty Pine to nie tylko kawał dobrej, autorskiej muzyki bliźniaków Kasi i Krzysztofa Zagajewskich, ale też styl życia młodego zespołu, który od wielu lat pracował nad materiałem, a teraz jest gotowy na podbój muzycznego rynku w Polsce. Skąd w ogóle wziął się pomysł osadzenia swoich brzmień w tejże gatunkowej szufladzie?

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Całe życie gitara była dla mnie głównym narzędziem wyrażania siebie i swojej duszy i długo czekałem, aż przyjdzie moment tej premiery. Lata doświadczenia na scenie na pewno poszerzyły moje spojrzenie na muzykę, ale to praca nad autorskim materiałem w stylu i brzmieniu najbliższym mojemu sercu rozwinęły i nadal rozwijają mnie najbardziej. Fascynuje mnie produkcja i praca w studiu w stylu, w jakim pracowali najwięksi geniusze lat 60.tych i 70.tych. To właśnie klimat tamtych czasów chcemy przekazać słuchaczom w tych utworach, ale i w naszym wizerunku i wszystkim, co robimy, bo to jesteśmy my - mówi o projekcie Krzysztof Zagajewski.

Długo czekałam, by moje liryczne, a czasem nawet mroczne teksty ujrzały światło dzienne. Cieszę się, że słowa, które trwały we mnie od lat będą mogły wybrzmieć w sercach słuchaczy. Ciekawa jestem, jak odbiorcy zobaczą siebie w opowiedzianych przeze mnie historiach - wtóruje mu również jego siostra — Kasia — która w zespole odpowiada za teksty, a także wokal.

O zespole

Rusty Pine to formacja, która wkracza w wielką erę vintage’u, prezentując swoje oldschoolowe i rock’n’rollowe brzmienie. Projekt został założony w 2015 roku z inicjatywy bliźniaków Kasi i Krzysztofa Zagajewskich. Największą fascynacją zespołu jest surowe bluesowo-rockandrollowe brzmienie lat 60-tych i 70-tych i to właśnie taką stylistykę słychać w ich muzyce. Trio instrumentalne plus wokal Kasi to ich główna forma brzmienia. Zespół inspiruje się takimi zespołami i artystami jak Breakout, The Rolling Stones, The Beatles, Jimi Hendrix, Fleetwood Mac. Zespół w czerwcu 2019 roku zagrał koncert w ramach półfinału Festiwalu Jarocińskie Rytmy Młodych. 26 czerwca 2023 roku do wszystkich kanałów streamingowych trafił debiutancki singiel Dziewczyno!. Wraz z premierą utworu zespół zagrał także swój debiutancki koncert, na którym gościnnie wystąpił wybitny gitarzysta i legenda polskiej sceny muzycznej — Dariusz Kozakiewicz. Aktualnie zespół skupia się na wydawaniu swojej muzyki oraz pracuje nad debiutancką płytą. Planują wydać EP z pięcioma piosenkami w 2024 roku, a pełną płytę w 2025 roku. W międzyczasie mają w planach grać koncerty festiwalowe, plenerowe oraz klubowe.

Poza Kasią i Krzyśkiem zespół od samego początku tworzą też basista Tomek Gąsowski oraz perkusista Tomek Zagórski, również odpowiedzialny za management zespołu. Ta jakże nietuzinkowa formacja chciałaby was więc zaprosić na premierę swojego najnowszego singla zatytułowanego Powietrze. To już czwarty numer zespołu będący bluesowo-rockową kompozycją czerpiącą z nurtu psychodelii lat 60. Utwór zwieńczony jest soczystym solo Krzysztofa Zagajewskiego, które będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów gitary.

Sprawdź się w quizie o polskim rocku lat 60.

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 60.? QUIZ dla znawców klasyki!

Pytanie 1 z 10
Kto założył zespół Czerwono-Czarni?