Roger Waters zagra w kinach na całym świecie. Jeden z występów muzyka będzie transmitowany na żywo

i

Autor: MAIRO CINQUETTI/Nur Photo/East News Koncert Rogera Watersa będzie wyświetlany w kinach

Roger Waters zagra w kinach na całym świecie. Jeden z występów muzyka będzie transmitowany na żywo

2023-04-19 9:40

Jak nie drzwiami, to oknem? Wygląda na to, że takie podejście nie jest obce Rogerowi Watersowi. Muzyk jest obecnie chyba jedną z najbardziej nielubianych osób, a kolejne miasta chcą odwoływać jego koncerty. Artysta postanowił więc zadziałać inaczej - jeden z jego występów będzie wyświetlany w kinach na całym świecie.

Roger Waters nie przestaje schodzić z ust mediów na całym świecie. Świetny muzyk, współzałożyciel i przez lata główny wokalista i kompozytor zespołu Pink Floyd, a następnie artysta solowy, skutecznie burzy swoją legendę skandalicznymi wypowiedziami i poczynaniami. Waters nie tylko zaszokował świat swoimi opiniami na temat rosyjskiej wojny na Ukrainie, ale też oskarżany jest o antysemityzm, a fanom Pink Floyd podpadł, gdy ogłosił, że nagrał i wyda własną wersję legendarnego albumu The Dark Side of the Moon. Zachowania i wypowiedzi Watersa doprowadziły już do odwołania jego koncertów w Polsce i we Frankfurcie w ramach trwającej trasy "This Is Not a Drill". Muzyk ogłosił jednak, że mimo wszystko pod koniec maja pojawi się w niemieckim mieście, a teraz okazało się, że wpadł on też na inny pomysł, by zapewnić sobie udział odbiorców w koncertach - nawet, jeśli miałoby to mieć nietypową formę.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Koncert Rogera Watersa będzie wyświetlany w kinach!

We wtorek 18 kwietnia muzyk ogłosił, że jego zaplanowany na 25 maja występ w czeskiej Pradze w O2 Arena będzie transmitowany na żywo w kinach na całym świecie! Za pokaz odpowiada Trafalgar Releasing, dzięki czemu koncert będzie można obejrzeć w ponad 1500 kinach w ponad 50 krajach. Na chwilę obecną nie jest znana lista kin, w jakich będzie transmitowany występ - ta pojawi się na oficjalnej stronie wydarzenia. Wiadomo natomiast, że sprzedaż biletów ruszy już we wtorek 25 kwietnia. 

Pink Floyd - co wiesz o jednym z najważniejszych rockowych zespołów? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym roku do składu dołączył David Gilmour?