Ridley Scott nakręci film o Bee Gees

i

Autor: Wikipedia

Biografie rockmanów

Ridley Scott nakręci film o Bee Gees. Przy scenariuszu będzie pracować Barry Gibb

2024-02-20 16:37

To świetna wiadomość dla wszystkich fanów Bee Gees. Ridley Scott rozpoczął rozmowy w sprawie wyreżyserowania filmów o życiu braci Gibbów. Scenariusz ma powstać we współpracy z Barrym Gibbem.

Ridley Scott nakręci film biograficzny o Bee Gees

Zdjęcia do filmu biograficznego poświęconego Bee Gees ruszyły w 2019 roku. W ciągu 5 lat niewiele się zmieniło. Produkcja wciąż jest na etapie przygotowań. Teraz jednak może nabrać tempa, ponieważ wyreżyserowaniem filmu zainteresował się Ridley Scott. Reżyser znany z takich filmów jak Obcy – ósmy pasażer Nostromo, Gladiator czy Hannibal ma prowadzić w tej sprawie rozmowy z wytwórnią Paramount Pictures. Jak donosi serwis Deadline, Ridley Scott ma być także producentem filmu o braciach Gibb.

Scenarzystą ma natomiast być John Logan, który już współpracował ze Scottem przy Gladiatorze i który ma współpracować z ostatnim żyjącym członkiem Gee Gees, czyli Barrym Gibbem.

Bee Gees to brytyjska grupa softrockowa, złożona w 1958 roku przez trzech braci - Robina, Barry’ego i Maurice’a Gibbów. Międzynarodowy sukces osiągnęli w latach 70., głównie za sprawą utworów, które stały się ścieżką dźwiękową do filmu "Gorączka sobotniej nocy". Bee Gess funkcjonowało do 2003 roku. Grupa została rozwiązana po śmierci Maurice’a.

Ci muzycy nie pokazują publicznie swoich twarzy

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje
Seryjni mordercy teraz i kiedyś. SZKUTA MÓWI