Raperka i metalowa kapela mieli wydać płyty z niemal identycznymi okładkami! W sieci zawrzało, Doja Cat zareagowała

i

Autor: Materiały prasowe Kontrowersje wokół okładki nowej płyty Doji Cat

Raperka i metalowa kapela mieli wydać płyty z niemal identycznymi okładkami! W sieci zawrzało, Doja Cat zareagowała

2023-09-01 10:54

Wbrew temu, co się wszystkim wydaje, świat jest naprawdę mały. Przekonali się o tym właśnie członkowie niemieckiej kapeli metalowej Chaver i amerykańska raperka Doja Cat. Zespół i Doja wydadzą swoje najnowsze albumy tego samego dnia, 22 września, chodzi jednak o to, że, jeszcze do niedawna, miały one... praktycznie identyczne okładki!

Doja Cat to jedna z najpopularniejszych współczesnych raperek. Pochodząca z Ameryki gwiazda dała się już poznać fanom ciężkiego grania, gdy kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów wyznała, że jest wielką fanką hardcore punka i... zamierza nawet nagrać album, utrzymany w takim brzmieniu!

Póki co jednak Doja trzyma się gatunku, w którym zaczynała. Raperka wydała już kilka singli, aż w końcu oficjalnie ogłosiła, że jej najnowszy album, zatytułowany Scarlet, ujrzy światło dzienne 22 września. Nikogo ze świata ciężkich brzmień raczej by to nie obeszło, gdyby nie pewien, zupełnie nieprawdopodobny, zbieg okoliczności.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Ten sam dzień premiery i... te same okładki!

Tak się akurat złożyło, że tego samego dnia swoją najnowszą płytę zaprezentują też Panowie z niemieckiej kapeli metalowej, Chaver - lepsza informacja prawda? Krążek został zatytułowany Of Gloom, a jego okładkę zdobi praca, autorstwa Dusty’ego Raya, przedstawiająca charakterystycznego, fioletowego pająka. Tym większe było zaskoczenie wszystkich, gdy okazało się, że nowy album raperki ma... praktycznie taką samą okładkę! Twórca grafiki najwidoczniej nieco się zapomniał i udzielił zgody na jej wykorzystanie w tym samym czasie dwóm różnym artystom, co nie jest raczej spotykanym zjawiskiem na rynku. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż Chaver zapowiedzieli swój album już miesiąc temu i we wpisie informującym o premierze, oznaczyli Raya, Doja Cat zaś ogłosiła wydanie płyty we wtorek 29 sierpnia. Szybo stało się jasne, że to nie może tak dłużej wyglądać.

Doja Cat zmieniła okładkę płyty

Na ustępstwo postanowiła iść Doja Cat, Raperka opublikowała w swoich socialach w czwartek 31 sierpnia zdjęcie nowej okładki. Tym razem przedstawia ona dwa, stykające się ze sobą głowami pająki.