Pink Floyd - Atom Heart Mother. Skąd na okładce wzięła się krowa? Wyjaśniono zagadkę

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=uUHb3cBvWMY

Pink Floyd - Atom Heart Mother. Skąd na okładce wzięła się krowa? Wyjaśniono zagadkę

2021-09-01 11:02

Są okładki w historii rocka, które przeszły do historii, stając się prawdziwymi ikonami gatunku. Tak jest ze słynnym albumem Pink Floyd - Atom Heart Mother, który ozdobiła krowa. Skąd się tam wzięła?

Są takie okładki w historii rocka, które zapisały się na stałe w historii i do dzisiaj są bardzo dobrze wspominane, stając się ikonami. Z pewnością należy do nich okładka krążka Pink Floyd - Atom Heart Mother, gdzie widać krowę. Skąd się tam wzięła? Tajemnicę zdradził autor okładki - Storm Thorgerson.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Dlaczego na płycie Pink Floyd jest krowa? O tym opowiedział autor okładki 'Atom Heart Mother'

Jak przypomniał Teraz ROCK, kiedyś w wywiadzie przeprowadzonym przez Wiesława Weissa, Storm Thorgerson opowiedział o tym:

Muzycy nie wiedzieli, jaki tytuł dać płycie, nie mieli też żadnej koncepcji okładki. Zaproponowałem im więc trzy pomysły, będące niejako zaprzeczeniem projektu okładki. Wszystkie trzy były z założenia nieciekawe. Także ten, który ostatecznie został wykorzystany: zwykłe zdjęcie krowy (…). Wiedziałem, że muszę zrobić zdjęcie jak do podręcznika, wyrażające całą krowiość krowy i kompletnie od czapy. Chodziło bowiem o coś, co byłoby całkowicie oderwane od płyty, ale pasujące do Pink Floyd w takim sensie, że tylko Pink Floyd zaryzykowałby coś takiego. I zdjęcie krowy doskonale spełniało to zadanie. Wiem też, że zespół uwielbia tę okładkę.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć