Pierwszy zwiastun filmu o Bobie Marleyu już jest! Jak prezentuje się Kingsley Ben-Adir jako legenda reggae

i

Autor: Screen z YouTube/Paramount Pictures Zapowiedź filmu o Bobie Marleyu!

Pierwszy zwiastun filmu o Bobie Marleyu już jest! Jak prezentuje się Kingsley Ben-Adir jako legenda reggae?

2023-07-07 11:05

O tym, że powstaje filmowa biografia o Bobie Marleyu wiadomo już od co najmniej dwóch lat. Na początku ubiegłego roku twórcy zdradzili, kto wcieli się w rolę legendy muzyki reggae, teraz przyszedł czas na zwiastun! W sieci jest już dostępny pierwszy oficjalny trailer produkcji, podano także datę jej premiery!

Bob Marley rozpoczął karierę na początku lat 60. Już w 1963 roku powstałą grupa The Wailers, która dwa lata później wydała debiutancki album  The Wailing Wailers, z którego pochodzi kultowy numer One Love. Szybko stał się on popularny na całym świecie, a formacja stała się wschodzącą gwiazdą muzyki reggae. W kolejnych latach grupa wydawała następne wydawnictwa, po po podpisaniu kontraktu z Island Records zaś zmieniła nazwę na Bob Marley and the Wailers. Artysta zyskał ogólnoświatową sławę i uznanie w 1974 roku, za sprawą wykonania na żywo utworu No Woman, No Cry. W 1976 roku Marley wydał swój przełomowy album Rastaman Vibration, a rok później krążek Exodus, który spotkał się z powszechnym uznaniem. W tym samym roku jednak zdiagnozowano u niego czerniaka, na którego zmarł w 1981 roku. Trzy lata po śmierci Marleya wydany został album kompilacyjny Legend, który stał się najlepiej sprzedającym się albumem reggae wszech czasów. Sam Bob Marley w 1994 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

KWIAT JABŁONI przed premiera singla "Od nowa" w ESKA ROCK

Filmowa biografia Boba Marleya

Życie muzyka to, z wielu względów, gotowy materiał na film. Już w 2021 roku wytwórnia Paramount Pictures ogłosiła, że rozpoczyna prace nad produkcją, w centrum której postawiona zostanie postać artysty. W lutym 2022 roku stało się jasne, że w postać legendy reggae wcieli się Kingsley Ben-Adir, kilka miesięcy później potwierdzono, że rolę żony Marleya, Rity Marley, odegra Lashana Lynch. Na początku tego roku twórcy zdradzili, że w filmie pojawią się także m.in. Michael Gandolfini, Nadine Marshall, James Norton i Anthony Welsh.

Gdy w kwietniu tego roku producent filmu, Ziggy Marley, syn zmarłego muzyka, zdradził tytuł produkcji, stało się jasne, że ta coraz większymi krokami zbliża na wielki ekran. Właśnie poznaliśmy datę premiery!

"Bob Marley: One Love" - zwiastun i data premiery

W czwartek 6 lipca swoją premierę miał pierwszy oficjalny zwiastun produkcji! Dzięki temu możemy sprawdzić, jak w roli Boba Marleya prezentuje się Kingsley Ben-Adir. To jednak nie wszystko - poinformowano także, że Bob Marley: One Love, trafi na ekrany kin w Stanach Zjednoczonych 12 stycznia 2024 roku! Za kamerą filmu stanął  Reinaldo Marcus Green (m.in. King Richard: Zwycięska rodzina), za scenariusz zaś odpowiadają Zach Baylin, Frank E. Flowers i Terence Winter. Poniżej trailer filmu, w którym przez chwilę widać chociażby postać Micka Jaggera!