Pete Townshend z pierwszym solowym materiałem od niemal 30 lat!

i

Autor: Materiały prasowe Pete Townshend wydał nowy solowy utwór!

Pete Townshend z pierwszym solowym materiałem od niemal 30 lat!

2023-03-28 11:20

Pete Townshend prezentuje pierwszy solowy materiał od niemal 30 lat – „Can’t Outrun The Truth”. Utwór został skomponowany i wyprodukowany przez Rachel Fuller pod pseudonimem Charlie Pepper (prywatnie żona Pete’a).

Artyści ogłosili, że cały dochód ze sprzedaży płyt winylowych (a także 10 pensów z każdego zakupu piosenki w wersji cyfrowej) zostanie przekazany na organizację Teenage Cancer Trust.

Piosenka została zainspirowana trudnościami, z jakimi wszyscy spotkaliśmy się w czasie pandemii. Rachel zauważa, że doskwierające nam wówczas poczucie izolacji to problem, który rozumieją zwłaszcza młode osoby zmagające się z rakiem.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Właśnie się przeprowadziliśmy, a Pete cieszył się jak dziecko przesiadując w swoim studiu – każdego dnia pracował. Tymczasem ja czułam frustrację, nie mogłam zrobić nic twórczego. Oczywiście nie mogliśmy też nigdzie wyjść. Zaczęłam wtedy myśleć o tym, jak niewiarygodnie trudny będzie ten okres dla wielu ludzi. Napisałam tekst, a potem usiadłam przy pianinie i stworzyłam muzykę. Chwilę później pomyślałam: och, naprawdę chciałabym to nagrać – to wcale nie jest zła piosenka! Już dawno przestałam śpiewać, więc poprosiłam Pete’a o nagranie demo - mówi Rachel.

Pomogłem Rachel nagrać demówki kilku jej projektów. Ona naprawdę szybko działa! To nie tak, że wchodzimy do studia na dwa tygodnie i pracujemy nad nowym projektem. Kończymy je raczej w dwie godziny, a nawet godzinę – naprawdę łatwo z nią pracować - komentuje Pete.

Utwór charytatywny

„Can’t Outrun The Truth” został nagrany w domowym studiu Pete’a we wrześniu 2021 roku. Artysta nie tylko śpiewał, ale i grał na gitarze hawajskiej oraz skrzypcach. Po nagraniu para postanowiła wydać utwór i przy okazji zebrać fundusze dla organizacji Teenage Cancer Trust.

Rachel i Pete nawiązali współpracę ze znanym brytyjskim artystą Damienem Hirstem, aby stworzyć unikatową grafikę do singla. Jego obraz zdobi okładkę 200 sztuk 12-calowego „Can’t Outrun The Truth”, na którym znajduje się również klasyk „Let My Love Open The Door”. Pete podpisał każdy z egzemplarzy. Limitowana wersja singla była dostępna wyłącznie podczas koncertów Teenage Cancer Trust w Royal Albert Hall, które odbyły się między 21 a 26 marca.

„Can’t Outrun The Truth” to nie tylko pierwszy solowy singiel Pete’a Townshenda od niemal 30 lat, ale i pierwszy solowy teledysk od 40 lat. Nagrany w jednym ujęciu klip został stworzony przez Michaela Nunna i Williama Trevitta.

„Can’t Outrun The Truth” pozwala na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad tym, co przeżyliśmy oraz nad tym, co wielu przeżywa także i dziś.

Wydaje się, że wszystko wróciło do normy. Nikt tak naprawdę nie mówi już o pandemii. W gazetach nie ma nowych historii i nikt nie chce rozmawiać o tych dwóch latach. Myślę, że wielu z nas wciąż się z tym zmaga – nie możemy tak po prostu ruszyć dalej - zauważa Rachel.

Lata pandemii były okropne dla organizacji charytatywnych. Teenage Cancer Trust powstało, aby co roku zbierać pieniądze podczas serii koncertów w Royal Albert Hall. Nagle wszystko to przestało istnieć. Zamysłem tej piosenki były refleksje o lockdownie i chorobach psychicznych, ale i pomoc tej konkretnej organizacji charytatywnej. Znacie ten scenariusz, w którym ktoś z waszej rodziny ma raka i jest w trakcie leczenia? Nagle zaczyna się lockdown i nie możecie odwiedzać tej osoby… Cała ta piosenka ma w sobie coś przejmującego – mówi Pete.