Paul Dano o tym, jaki wpływ Nirvana wywarła na jego rolę w filmie Batman. Fanem jakiej muzyki jest aktor?

i

Autor: LISA O'CONNOR/AFP/East News/AKPA Paul Dano o tym, jaki wpływ na niego miała Nirvana

muzyka i kino

Paul Dano zdradził, jak Nirvana wpłynęła na jego rolę w filmie "Batman". Jaką muzykę lubi aktor?

2024-06-18 8:28

Paul Dano to jeden z najbardziej charakterystycznych współczesnych aktorów. Fani kina mogą kojarzyć go z ról w takich produkcjach jak "Mała Miss", "Aż poleje się krew", "Wojna i pokój" czy "Labirynt". W 2022 roku zagrał on w najnowszej wersji "Batmana", gdzie wcielił się w postać Człowieka-Zagadki. Jaki wpływ na tę rolę miała muzyka Nirvany?

Paul Dano to amerykański aktor, który karierę rozpoczynał na Brodwayu. Pierwszą rolę filmową zagrał w 2000 roku w produkcji Nasz nowy dom. Uwagę szerszej publiczności i krytyków zwrócił na siebie rolą w filmie Mała Miss, gdzie wcielił się w postać Dwayne'a Hoovera, zamkniętego w sobie brata głównej bohaterki. To właśnie za tę rolę nagrodzono go prestiżową statuetką Critics' Choice dla Najlepszego młodego aktora. Widzowie mogą go znać także z występów w takich produkcjach jak Aż poleje się krew, Gigantyczny, Dobre serce, Kowboje i Obcy, Zniewolony. 12 Years a Slave czy Labirynt. W 2022 roku wcielił się on w rolę Człowieka-Zagadki w najnowszej odsłonie Batmana, gdzie zagrał u boku Roberta Pattinsona. 

Nirvana - co skrywa album "Nevermind"?

Paul Dano o tym, jaki wpływ Nirvana wywarła na jego rolę w "Batmanie"

W wywiadzie, udzielonym w ramach programu Hot Ones, aktor opowiedział nieco więcej o swojej muzycznej stronie. Prowadzący zapytał Dano, jaki wpływ na to, w jaki sposób zbudował postać Człowieka-Zagadki miał numer Something In The Way Nirvany, który pojawił się na soundtracku produkcji. Paul zdradził, że jest wielkim fanem zespołu i bardzo dużo słucha jego twórczości, zaznaczył także, że starał się interpretować refren kawałka tak, by pokazać dwie natury swojej postaci. 

Warto pamiętać także, że Dano wcielił się w rolę młodego Briana Wilsona, wokalisty i basisty zespołu The Beach Boys. Aktor miał okazję stanąć na scenie z osobą, którą odgrywał, oraz Alem Jardine i jak przyznał, legendarna grupa jest dla niego wielką inspiracją i bardzo często wraca do jej muzyki. Dano nie ukrywa, że był bardzo zdenerwowany wspólnym wykonaniem klasyka You Still Believe In Me z legendarnego albumu Pet Sounds, jednak jest zdania, że poszło mu dość dobrze, a to tego otrzymał ogrom wsparcia od Briana i Alema. 

Sprawdź, co skrywa debiutancki album Nirvany: