Metallica

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn

wypowiedzi muzyków

Oto najlepszy zespół heavy metalowy? Nie chodzi o Metallikę, ani Black Sabbath!

2024-04-11 12:26

Dyskusje na temat tego, który zespół jest najlepszy w tym czy tamtym gatunku, bądź podgatunku są stare, można powiedzieć, jak świat i najpewniej nie skończą się nigdy. Każda z nich jest jednak w jakiś sposób ciekawa, gdyż ujawnia różne ludzkie tropy, gusta czy muzyczne preferencje. Teraz najlepszą, jego zdaniem, heavy metalową formację wskazał Dez Fafara.

Nie jest łatwo określić, kiedy dokładnie narodził się heavy metal. Powszechnie przyjmuje się przełom lat 60. i 70., gdy swój debiutancki album wydali Panowie z Black Sabbath, określani dziś nawet pionierami heavy metalu. Co niektórzy uważają na przykład, że pierwszy w historii heavy metalowy utwór nagrali... Beatlesi, a mowa tu oczywiście o Helter Skelter. W kolejnych latach powstawały kolejne podgatunki muzyki metalowej, a rynek podbijały reprezentujące je formacje. Od lat trwa spór i dyskusja na temat tego, który przedstawiciel szeroko pojmowanego heavy metalu jest tym najlepszymTeraz głos w dyskusji zabrał Dez Fafara - były członek zespołu Coal Chamber.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Kto jest najlepszym zespołem heavy metalowym w historii?

Amerykański wokalista udzielił wywiadu dla portalu Sense Music Media, w którym otwarcie stwierdził, że nie zgadza się z niezwykle powszechnym poglądem mówiącym, że to Metallica jest najważniejszym i z wielu względów najlepszym zespołem heavy metalowym. Fafara jest zdania, że tytuł ten przynależy się grupie Pantera i jak zaznacza, mówi on to, mając na myśli jedynie jej osiągnięcia muzyczne, nie patrząc na wszelkie kontrowersje, związane chociażby z Philem Anselmo. Wybór wokalisty nikogo raczej nie powinien dziwić - od lat blisko przyjaźni się on z Anselmo - Panowie mieli nawet okazję razem mieszkać.

To znaczy, ludzie powiedzą: Metallica, ale Pantera to najlepszy heavy metalowy zespół na świecie. Koniec historii. I wiem, że on ma brudną przeszłość, powiedział kilka rzeczy i to, i tamto, ale nie mieszaj mnie w to - powiedział wokalista w wywiadzie.

Jesteś team Metallica czy Pantera? Zagłosuj w naszej sondzie!

Sonda
Jesteś team Metallica czy Pantera?