Ostatni koncert Children of Bodom na DVD. Zespół prosi fanów o zdjęcia

i

Autor: Javi Parrado / Wikipedia

Ostatni koncert Children of Bodom na DVD. Zespół prosi fanów o zdjęcia

2022-12-16 11:33

W 2020 roku pożegnaliśmy wybitnego gitarzystę i kompozytora, filar Children of Bodom. Tuż przed jego śmiercią zespół opuściła połowa muzyków. Jednak zanim doszło do tych wydarzeń grupa zagrała ostatni koncert, który na szczęście został profesjonalnie nagrany i w przyszłym roku trafi do fanów.

15 grudnia 2019 roku Children of Bodom po raz ostatni stanęło w pełnym składzie na scenie. W hali lodowiska Ice Hall w Helsinkach pokazali, że zarówno muzycy są w doskonałej formie, jak i kawałki z całych ponad 20 lat działalności brzmią potężnie. To ostatni moment wielkości zespołu, po którym nastąpią dramatyczne wydarzenia.

Def Leppard zaprasza na koncert w Polsce! / Eska Rock

Najpierw skład uległ rozpadowi. Grający na basie Henkka Seppälä, klawiszowiec Janne Wirman praz perkusista Raatikainen odeszli, a lider Alexi Laiho wraz z gitarzystą Danielem Freybergiem postanowili grać dalej w tym samym klimacie, ale już jako Bodom after Midnight. Nie zdążyli rozwinąć skrzydeł, bo w 2020 roku Alexi zmarł. Oficjalnie nie podano przyczyny, wiadomo jednak, że 20 lat życia w trasie bardzo poważnie odbiło się na jego zdrowiu. Bodom After Midnight pozostawił po sobie tylko kilka nagrań, które wydano na EPce "Paint the Sky with Blood".

Teraz fani będą mogli mieć okazję do sentymentalnej podróży do czasów gdy grupa święciłą tryumfy w pełnym składzie. Koncert w Helsinkach będzie wydawany ze specjalną książeczką, wewnątrz której wydawca planuje zamieścić zdjęcia fanów z tego wydarzenia. Dlatego zespół na swoim oficjalnym koncie na Instagramie zwrócił się do wszystkich, którzy byli na tym show, by przesłali zrobione wtedy fotografie. Dzięki temu odbiór takiego wydawnictwa będzie dla nich jeszcze bardziej osobisty.

Oto fragment koncertu nagrany przez fanów, gdzie można poczuć przedsmak tego, co czeka nas na wydawnictwie.