Nowy teledysk od Meshuggah. Matematyczny metal i sztuczna inteligencja

i

Autor: YouTube

Nowy teledysk od Meshuggah. Matematyczny metal i sztuczna inteligencja

2022-11-16 11:16

Szwedzka ekstremalna maszyna dalej w formie. Ich muzykę jedni nazywają metalem matematycznym, inni – progresywnym, a wreszcie kolejni uważają ich za wynalazców muzyki djent. Dla niewyrobionych słuchaczy mogą okazać się z byt trudni ze względu na dziwne rytmy i podziały tak nieintuicyjne, że aż trudne do zrozumienia. Trudno o lepiej pasującą muzykę do sztucznych inteligencji.

Sama piosenka „They Move Below” muzycznie ma w sobie coś horroru, oddaje atmosferę czegoś co pełznie pod podłożem naszego świata. Nieopisywalna groza czai się w tunelach drążonych przez wieki pod ludzkimi stopami. Niezrozumiałe języki, istoty, których istnienie zaprzecza znanym nam prawom fizyki – w stronę takich rejonów wyobraźni skierują nas te dźwięki.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Rzeczywiście, to przypadek gdy ilustracja wykonana z pomocą sztucznej inteligencji sprawdziła się w stu procentach. Czarno biała animacja przedstawia nierealny i zarazem niepokojący świat, rodem z sennego koszmaru Howarda Phillipsa Lovecrafta albo Clive Barkera. Naszym zdaniem, w czasach prawdziwego zalewu treściami wygenerowanymi przez SI jest to naprawdę dobry przykład ich wykorzystania przez branżę muzyczną.Jeżeli bliskie są Wam nastroje z obrazów Zdzisława Beksińskiego, H.R. Gigera i innych mrocznych surrealistów, koniecznie zobaczcie ten klip.