Nothing But Thieves w nowym singlu. To kolejna zapowiedź albumu!

i

Autor: Materiały prasowe Nowości od Nothing But Thieves

Nothing But Thieves witają w „Dead Club City”. Premiera nowego albumu już w lipcu!

2023-03-17 15:43

Grupa Nothing But Thieves powróciła w środę z najnowszym singlem oraz teledyskiem „Welcome to the DCC”. Singiel jest zapowiedzią czwartego albumu „Dead Club City”, który ukaże się 7 lipca.

Wnikliwe teksty, liczne eksperymenty i nieustanny rozwój – oto sekret sukcesu Nothing But Thieves. Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty, „Welcome to the DCC”, miał premierę w BBC Radio 1. Zgodnie z tytułem, piosenka stanowi wstęp do świata „DCC”, czyli „Dead Club City”. Rockowy utwór z eksperymentalnym funkowym akcentem i wpływami lat 80. ma nieco inne brzmienie od tego, do którego przyzwyczaił nas zespół. Początkowe napięcie przeradza się w optymistycznie brzmiące syntezatory i potężny refren.

Tytułowy „Dead Club City” to klub wielkości miasta. 11-utworowa tracklista składa się z różnych postaci i wydarzeń zarówno w mieście, jak i w jego okolicach. Czy „DCC” to wspólna świadomość? Inna planeta? Pustkowie? Niebo? A może coś zupełnie innego? Tematy, które porusza zespół – takie jak reklama, jedność, kultura internetowa, przemysł muzyczny, starzenie się i polityka, a także eskapizm i zmiany – podkreślone są przez wyobcowanie oraz przywilej wstępu do klubu tylko dla jego członków. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży.

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6

Zespół zapowiedział właśnie trasę koncertową po Australii oraz Ameryce Północnej. Witajcie w „Dead Club City” – nowej erze Nothing But Thieves.

W skład Nothing But Thieves wchodzą Conor Mason (wokal, gitary), Joe Langridge-Brown (gitary), Dominic Craik (gitary, klawisze), Philip Blake (gitara basowa) i James Price (perkusja).

Ostatnie kilka lat było niezłą przejażdżką dla Nothing But Thieves. Sprzedając ponad milion albumów na całym świecie i osiągając ponad 2 miliardy streamów oraz 250 milionów wyśweitleń, zdobyli lojalną rzeszę fanów dzięki swojemu wpływowemu altrockowemu brzmieniu. Ich debiutancka płyta stała się najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiego zespołu rockowego w USA w 2015 roku. Mają na koncie wiele złotych i platynowych płyt, m.in. w UK, Australii, Holandii, Korei Południowej czy Polsce. Zespół zagrał mnóstwo międzynarodowych koncertów, także w naszym kraju.

Wydany w 2020 roku trzeci album „Moral Panic” zdobył ponad 320 milionów odtworzeń oraz wygrał nagrodę Best Indie Act na Global Radio 2021 Awards. W tym samym roku zespół wydał EP-kę „Moral Panic II”, a w 2021 – „Moral Panic (The Complete Edition)”. Era „Moral Panic” była następstwem EP-ki „What Did You Think When You Made Me This Way” z 2018 roku, uznanego albumu „Broken Machine” z 2017 roku oraz debiutanckiego albumu „Nothing But Thieves”.

W 2021 i 2022 roku zespół koncertował w całej Europie. Nie tylko zagrali swoje największe dotąd koncerty na O2 w Londynie i Ziggo Dome w Amsterdamie, ale i wspierali The Rolling Stones w Lyonie. W czerwcu Nothing But Thieves będzie gwiazdą Open’er Festival.