Nothing But Thieves w nowym singlu. To kolejna zapowiedź albumu!

i

Autor: Materiały prasowe Nowości od Nothing But Thieves

Nothing But Thieves w nowym singlu. To kolejna zapowiedź albumu!

2023-05-12 10:39

W marcu Nothing But Thieves zapowiedzieli czwarty album „Dead Club City”, którego premiera zaplanowana jest na 7 lipca. Zaprezentowali wówczas główny singiel „Welcome to the DCC”. Kolejną propozycją z nadchodzącego krążka jest singiel „Overcome”.

Wnikliwe teksty, liczne eksperymenty i nieustanny rozwój – oto sekret sukcesu Nothing But Thieves. Zgodnie z tytułem, pierwszy singiel stanowił wstęp do świata „DCC”, czyli „Dead Club City”. Rockowy utwór z eksperymentalnym funkowym akcentem i wpływami lat 80. ma nieco inne brzmienie od tego, do którego przyzwyczaił nas zespół. Piosenka osiągnęła ogromny radiowy sukces.

Najnowszy singiel „Overcome” to nieco nostalgiczny, popowy utwór, który ma w sobie coś nowoczesnego. Wspierany przez syntezatory z lat 80., przechodzi w podnoszący na duchu refren, oddając nastrój płyty i odzwierciedlając emocje towarzyszące ucieczce, nadziei i nowym początkom. Teledysk w reżyserii Teeeezy C (Central Cee, Unknown T) daje kolejny wgląd w „Dead Club City”.

Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock

"Overcome" zawsze wydawało się piosenką w stylu «wrzuć swoje rzeczy do torby i uciekaj». Miasto Dead Club City z pewnością byłoby kuszące dla kogoś takiego. Wszyscy mamy osobiste walki, więc piosenka o potrzebie zmian wydawała się w sam raz - komentuje zespół.

Nadchodzi nowy album Nothing But Thieves

Tytułowy „Dead Club City” to klub wielkości miasta. 11-utworowa tracklista składa się z różnych postaci i wydarzeń zarówno w mieście, jak i w jego okolicach. Czy „DCC” to wspólna świadomość? Inna planeta? Pustkowie? Niebo? A może coś zupełnie innego? Tematy, które porusza zespół – takie jak reklama, jedność, kultura internetowa, przemysł muzyczny, starzenie się i polityka, a także eskapizm i zmiany – podkreślone są przez wyobcowanie oraz przywilej wstępu do klubu tylko dla jego członków. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży.

Zespół koncertuje obecnie po Australii, ma też zaplanowane daty w Ameryce Północnej. Teraz do swojego harmonogramu dodali trasę po Wielkiej Brytanii i Irlandii, która rozpocznie się pod koniec października. Witajcie w „Dead Club City” – nowej erze Nothing But Thieves.

W skład Nothing But Thieves wchodzą Conor Mason (wokal, gitary), Joe Langridge-Brown (gitary), Dominic Craik (gitary, klawisze), Philip Blake (gitara basowa) i James Price (perkusja).

Ostatnie kilka lat było niezłą przejażdżką dla Nothing But Thieves. Sprzedając ponad milion albumów na całym świecie i osiągając ponad 2 miliardy streamów oraz 250 milionów wyświetleń, zdobyli lojalną rzeszę fanów dzięki swojemu wpływowemu altrockowemu brzmieniu. Ich debiutancka płyta stała się najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiego zespołu rockowego w USA w 2015 roku.

Nothing But Thieves mają na koncie wiele złotych i platynowych płyt, m.in. w UK, Australii, Holandii, Korei Południowej czy Polsce. Zespół zagrał mnóstwo międzynarodowych koncertów, także w naszym kraju. W czerwcu będzie gwiazdą Open’er Festival.