No Doubt

i

Autor: Nick Wass/Invision/AP/East News

Wiadomości

No Doubt powraca na scenę. Gwen Stefani mówi o dalszych planach zespołu

Grupa No Doubt, po dziewięciu latach przerwy, wraca na scenę. Zagra dwukrotnie podczas kultowego festiwalu Coachella. A co będzie dalej? Na ten temat wypowiedziała się ostatnio wokalistka Gwen Stefani.

No Doubt powraca na scenę. A co będzie dalej?

W styczniu tego roku organizatorzy festiwalu Coachella poinformowali, że do koncertowania powraca formacja No Doubt, na której czele stoi wokalistka Gwen Stefani. Dla wielu ta informacja była dość sporym zaskoczeniem. Grupa bowiem ostatni raz występowała w 2015 roku. 

Oczywiście, fani grupy natychmiast zaczęli spekulować, czy występy w trakcie dwóch weekendów (festiwal zaplanowano na 12-14 oraz 19-21 kwietnia w kalifornijskiej Dolinie Coachella) to tylko początek czegoś większego. Gwen Stefani postanowiła odnieść się do kwestii potencjalnych kolejnych koncertów czy nowego albumu. W wywiadzie dla "Nylonu" stwierdziła, że "jest otwarta na wszystko", ale "nie ma konkretnych planów dotyczących trasy czy nowej muzyki". 

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

No cóż, nie mam kryształowej kuli. Większość rzeczy mnie w życiu zaskoczyła. Nauczyłam się, że trzeba się skupiać na chwili obecnej i na tym, co dzieje się wokół, zamiast patrzeć w przyszłość – powiedziała wokalistka. 

Stefani dodała również: – [Coachella] będzie naprawdę miłym ukłonem w kierunku zawiązania naszej relacji, ponieważ [kiedy się poznaliśmy] byliśmy dzieciakami. Wiem już, jakie to będzie uczucie, ponieważ jesteśmy zsynchronizowani, kiedy przebywamy na scenie. Znowu poczujemy się, jakbyśmy wspólnie jeździli na rowerze. Będziemy się śmiać, spojrzymy na siebie i powiemy: "O mój Boże, jesteśmy tu!"

No Doubt. Najważniejsze informacje o zespole

Formacja No Doubt powstała w 1986 roku w Kalifornii. Ich debiutancki album, zatytułowany po prostu "No Doubt", ukazał się w 1992 roku. Trzy lata później zespół odniósł ogromny sukces komercyjny za sprawą krążka "Tragic Kingdom", na którym znalazły się takie utwory, jak m.in. "Don't Speak" czy "Just a Girl". No Doubt zawiesił działalność w 2004 roku, a muzycy zajęli się projektami solowymi. W 2008 zespół powrócił i nagrał album "Push and Shove" (2012). Fani nie mogli się jednak na długo nacieszyć grupą, bo – jak już zostało to wspomniane – w 2015 roku muzycy dali ostatnie koncerty i ponownie doszło do zawieszenia działalności. W zespole, oprócz Gwen Stefani, znajdują się: gitarzysta i klawiszowiec Tom Dumont, basista Tony Kanal oraz perkusista Adrian Young. 

Najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: