Iron Maiden - The Writing on the Wall: zespół zdradza szczegóły nowego albumu

i

Autor: screen: https://youtu.be/FhBnW7bZHEE

Najsłabsza płyta Iron Maiden to... Dave Murray wskazał taki album grupy

2021-12-10 10:51

Iron Maiden mają na swoim koncie płyty, które stały się kultowe i mocno wpłynęły na kształt muzyki rockowej i metalowej. Jest jednak kilka słabszych albumów, które jednogłośnie są uznawane za te gorsze pozycje w dyskografii. Jaki album jest najsłabszy? To ocenił sam Dave Murray.

Iron Maiden są zespołem, który bardzo wyraźnie zapisał się na kartach historii muzyki rockowej i metalowej. Grupa ma na koncie masę świetnych płyt, które są kamieniami milowymi gatunku, jednak są też i takie płyty, które zwyczajnie nie wyszły.

EskaROCK Live! - Organek - cały koncert

Najsłabsza płyta Iron Maiden to... Dave Murray wskazał taki album grupy

Teraz ROCK przypomniał wywiad z Dave'm Murrayem z 1996 roku, w którym zapytano o najgorszy album grupy. Jak powiedział gitarzysta:

Myślę, że pierwszą, „Iron Maiden”, która pod względem produkcyjnym była dziełem niedorobionym, chociaż – jak mówiłem – nie brak na niej naprawdę dobrych utworów. Na szczęście już na następnej, „Killers”, produkcja była znacznie lepsza, a i zespół w tym czasie dojrzał i nabrał doświadczenia. Tak, bez wątpienia pierwsza płyta była tą najsłabszą. Ale, jak już wspomniałem, wszystkie utwory, jakie zawierała, nagraliśmy jeszcze raz, w końcu więc zyskały kształt, jaki powinniśmy im nadać wtedy.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć