Nadchodzi nowe wydanie kolejnego klasycznego albumu Pink Floyd! Prawdziwa gratka dla fanów

i

Autor: Bridgeman Images/East New Nadchodzi gratka dla fanów zespołu Pink Floyd

Nadchodzi nowe wydanie kolejnego klasycznego albumu Pink Floyd! Prawdziwa gratka dla fanów

2023-10-27 13:13

Rok 2023 okazał się być wyjątkowy dla fanów zespołu Pink Floyd. Ze względu na pięćdziesięciolecie legendarnego "The Dark Side of the Moon", światło dzienne ujrzało nowe wydanie albumu, a Roger Waters nagrań jego nową wersję. To jednak nie koniec niespodzianek! Jeszcze w tym roku czeka nas kolejne jubileuszowe wydanie innego słynnego projektu grupy!

1 marca tego roku legendarny album The Dark Side of the Moon grupy Pink Floyd skończył pięćdziesiąt lat. Z tej okazji żyjący członkowie grupy: David Gilmour i Nick Mason, wydali wyjątkowy boks, na który złożyły się różne rarytasy, sam materiał z płyty został na nowo zremasterowany. Zaskoczył także Roger Waters, który zdecydował się nagrać słynny projekt na nowo - wydawnictwo zostało zatytułowane The Dark Side of the Moon Redux i ujrzało światło dzienne 6 października. Jubileusz słynnego albumu to jednak nie jedyna niespodzianka, jaka czeka w tym roku fanów Pink Floyd!

ZOBACZ TAKŻE: Recenzja albumu "The Dark Side of the Moon Redux" Rogera Watersa

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Nowe wydanie "Atom Heart Mother"!

W październiku tego roku minęły także pięćdziesiąt trzy lata od premiery piątego albumu studyjnego Pink Floyd. Mowa o wydawnictwie Atom Heart Mother z 1970 roku. Wydawnictwo zasłynęło słynną okładką, zaprojektowaną przez grupę Hipgnosis, przedstawiającą krowę holsztyno-fryzyjską na pastwisku, a na grafice nie widnieje nazwa zespołu, ani tytuł płyty. Osiągnęła ona sukces komercyjny tuż po premierze, jednak sami jej autorzy, szczególnie Waters i Gilmours, po latach nie szczędzili jej gorzkich słów.

Teraz to właśnie wydanie specjalne tej płyty będzie mogło trafić do fanów Pink Floyd z całego świata (a nie jak to miało miejsce do tej pory, jedynie tych z Japonii)! Reedycja Atom Heart Mother ukaże się 8 grudnia i zawierać będzie materiał filmowy z pierwszego międzynarodowego festiwalu rockowego, który odbył się nad jeziorem Hakone Ashinoko w Japonii w dniach 6 i 7 sierpnia 1971 roku. Całość dostępna będzie w formacie dwóch płyt i będzie zawierać, poza filmową suitą, także fotoksiążkę z niewydanymi dotąd zdjęciami, reprodukcje broszury, plakatu, biletów i ulotek, rozdawanych podczas tego festiwalu.