Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku. Branża poniosła wielką stratę

2022-11-01 9:17

Nadszedł ten moment w roku - pełen zadumy, troski, wspomnień i myślenia o tych, którzy odeszli. Choć śmierć jest nieodłączną częścią ludzkiego życia, to nadal trudno jest zmagać się z myślą o odchodzeniu naszych najbliższych czy naszych idoli. Kogo pożegnaliśmy w ostatnich miesiącach? Nie da się ukryć, że branża poniosła ogromną stratę.

Okres jesieni to pod wieloma względami czas dużo większej refleksji, zadumy, zamyślenia, spokoju, zatrzymania się, zwolnienia. Nie da się jednak ukryć, że w największym stopniu dotyczy to przełomu października i listopada. Po wczesnej, pomarańczowej i słonecznej jesieni nadchodzi bardziej mroczna, ponura, szara i ciemna jej strona. Po zabawie z okazji Halloween nadchodzi pełen zadumy okres wspomnień zmarłych, czyli dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. 

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

Choć śmierć jest nieodłączną częścią ludzkiego życia, to nadal trudno jest myśleć o odchodzeniu naszych najbliższych - członków rodziny, przyjaciół, idoli. Czas Wszystkich Świętych postrzegany jest jako moment, w którym wspominamy tych, którzy odeszli - dawniej, ale także w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W okresie tym myślimy i wspominamy także osoby znane, które zmarły w minionych miesiącach. Kogo ze świata rocka pożegnaliśmy w 2022 roku? W okresie tym przyszło nam się zmierzyć z odejściem m.in. Romana Kostrzewskiego, Taylora Hawkinsa i Andy'ego Fletchera. Wspominamy rockowych artystów, którzy zmarli w 2022 roku.