Avenged Sevenfold

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Muzycy Avenged Sevenfold chcą w 2025 świętować rocznice swoich dwóch albumów

W przyszłym roku dwa albumy Avenged Sevenfold będą obchodziły okrągłe rocznice. Z tej okazji, muzycy chcieliby trochę poświętować. Na ten temat wypowiedział się ostatnio gitarzysta Zacky Vengeance.

Czy Avenged Sevenfold szykują coś specjalnego na 2025?

W 2025 roku dwa studyjne albumy amerykańskiej formacji Avenged Sevenfold będą świętować istotne rocznice. "City Of Evil" skończy bowiem 20 lat, a "Nightmare" – 15. Czy w związku z tym muzycy zespołu planują to jakoś wyjątkowo obchodzić? Na ten temat, w rozmowie z NME, wypowiedział się ostatnio gitarzysta Zacky Vengeance

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

Absolutnie tak. Myślę, że te albumy są naprawdę monumentalne, a fani dorastają wraz z nimi. Oni znaczyły coś dla ludzi w pewnym momencie ich życia, dlatego uważam, że ważne jest, abyśmy coś z tym zrobili. Nigdy nie chciałem opierać się na nostalgii. Zawsze chciałem być tak samo dumny z tego, co dzisiaj wydaliśmy, jak z każdego wcześniejszego albumu, ale nie mam nic przeciwko świętowaniu w związku z tymi płytami, ponieważ powstały we wspaniałym miejscu i czasie. Poza tym naprawdę fajnie jest przeżywać te piosenki ponownie, zagrać je i wywoływać reakcje – odpowiedział gitarzysta Avenged Sevenfold. 

Być może więc panowie odkurzą pewne dawno niegrane numery ze wspomnianych wyżej albumów. A może zagrają je w całości? Przekonamy się o tym w niedalekiej przyszłości. 

Avenged Sevenfold koncertują w Europie

Muzycy Avenged Sevenfold obecnie koncertują po Europie. Niestety, tegoroczna trasa, po raz kolejny, omija nasz kraj (do tej pory zespół wystąpił w Polsce tylko raz, w 2014 roku). Grupa, w trakcie występów, promuje swój ostatni studyjny album "Life Is But a Dream...", który ukazał się na rynku na początku czerwca 2023 roku.

10 najlepszych utworów z metalem w tytule: