Muse wyda najnowszą płytę jako NFT. „To przyszłość muzyki”

i

Autor: Akpa / Kurnikowski Matthew Bellamy, lider Muse

Muse wyda najnowszą płytę jako NFT. Wydawcy: „To przyszłość muzyki”

2022-08-01 15:15

Jak na razie cieszą się z tego przede wszystkim wydawcy. Jaki to będzie miało wydźwięk dla odbiorców przyjdzie nam się dopiero przekonać.

Według prognoz nowy zestaw piosenek od Muse czeka debiut na najwyższych miejscach list przebojów. Będzie to pierwszy raz, gdy płyta wydana jako NFT pojawi się w zestawieniach USA i Wielkiej Brytanii. Spróbujmy dotrzeć do sedna tego, co tak naprawdę oznacza wejście twórców muzyki do sektora, który kojarzył się do tej pory z machinacjami wirtualnymi walutami.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

NFT (skrót od angielskiego „non-fungible token”) oznacza treść cyfrową, której nie da się powielić. Może to być na przykład plik graficzny albo utwór muzyczny, którego nie można zduplikować. Album „Will of the People” ma ukazać się w drugiej połowie sierpnia. Będzie to dziewiąta pozycja w dyskografii grupy. Płyta ma być dostępna w nakładzie tysiąca cyfrowych kopii, cena każdej z nich to 20 funtów brytyjskich. Nagranie ma być dostępne w serwisie Serenade, zajmującym się dystrybucją NFT.

Kupując album słuchacz otrzyma pliki w formacie FLAC, będą one cyfrowo podpisane przez zespół, a każdy z nabywców znajdzie się na specjalnej liście kupujących. Będzie to dowód autentyczności zakupu. W tym roku po raz pierwszy płyta w takiej formie zostanie dopuszczona do brytyjskich list przebojów.

NFT to nie jedyny sposób wydania albumu, zatem słuchający na innych platformach raczej nie muszą się martwić o jego dostępność. Więcej informacji o tym gdzie zamówić „WOTP” znajdziecie tutaj.