Metallica zaprezentuje materiał z 72 Seasons przedpremierowo w wybranych kinach!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti "72 Seasons" Metalliki wybrzmi w kinach!

Metallica zaprezentuje materiał z "72 Seasons" przedpremierowo w wybranych kinach!

2023-01-25 15:36

Metallica i Trafalgar Releasing zapraszają na przedpremierowy odsłuch albumu „72 Seasons” w wybranych kinach na całym świecie. 12. album Metalliki będzie można odsłuchać w dźwięku najwyższej jakości już 13 kwietnia.

Fani, którzy wybiorą się do kina, by przedpremierowo odsłuchać nowy album Metalliki, otrzymają nie tylko jako pierwsi dostęp do premierowego materiału. W programie wydarzenia „72 Seasons – Global Premiere” pojawią się także teledyski do każdego utworu, wyświetlane na wielkim ekranie, jak również wywiady z zespołem. Trudno o lepsze przygotowanie na premierę najnowszej płyty Metalliki – ta już 14 kwietnia – niż świętowanie z innymi fanami. Tak na pokazy w kinach zaprasza sam zespół:

Bilety na odsłuch Metalliki

Bilety na „72 Seasons – Global Premiere” będą dostępne od czwartku, 2 marca, na stronie metallica.film. Na chwilę obecną nie wiadomo, w jakich polskich kinach będzie można posłuchać przedpremierowo nowego albumu Metalliki.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Nowy album Metalliki nadchodzi!

Album „72 Seasons” zapowiadają dwa single: wydany 20 stycznia „Screaming Suicide” oraz „Lux Æterna”, który ukazał się 28 listopada 2022. Płyta ukaże się 14 kwietnia. Producentami krążka są Greg Fidelman oraz Hetfield & Ulrich. Całość ma 77 minuty i 12 utworów. To pierwszy długogrający album Metalliki od wydanego w 2016 „Hardwired… To Self-Destruct”.

To fantastyczna okazja dla fanów Metalliki, by być pierwszymi osobami, które usłyszą nowy album. Jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią tego historycznego momentu połączenia zespołu ze swoimi słuchaczami na całym świecie – mówi Kymberli Frueh, SVP Programming and Content Acquisitions w Trafalgar Releasing.

Bilety na koncerty Metalliki

W sprzedaży są już dostępne pojedyncze bilety na wszystkie koncerty Metalliki w ramach trasy M72. Metallica zagra dwa koncerty w każdym mieście, które jest objęte tournée. Każdy No Repeat Weekend to dwa oddzielne koncerty, z różnymi setlistami i supportami. M72 to także nowa, okrągła scena i słynny Metallica Snake Pit w centralnym miejscu, jak również passy I Disappear i wiele innych atrakcji. Polscy fani będą mogli posłuchać Metalliki na żywo 5 i 7 lipca 2024. Dołącz do oficjalnej strony wydarzenia!

Metallica - światowa legenda metalu

Założona w 1981 roku przez wokalistę i gitarzystę Jamesa Hetfielda oraz perkusistę Larsa Ulricha Metallica jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka. Grupa sprzedała niemal 120 mln egzemplarzy albumów na całym świecie, a ich katalog przekroczył 15 miliardów streamów. Na dorobek grupy składają się takie albumy jak „Kill ‘Em All”, „Ride the Lightning”, „Master of Puppets”, „... And Justice for All”, „Metallica” (często nazywana „Czarnym Albumem”), „Load”, „Reload”, „St. Anger”, „Death Magnetic”, „Hardwired...to Self-Destruct” i nadchodzący „72 Seasons”. Na koncie zespołu jest szereg nagród i wyróżnień, w tym dziewięć Grammy, dwie American Music Awards, wiele MTV Video Music Awards, wprowadzenie do Rock & Roll Hall of Fame w 2009 i Polar Music Prize. W 2017 Metallica założyła fundację All Within My Hands. Organizacja zgromadziła niemal 13 milionów dolarów, w tym niemal 6 zostało przekazane na granty i programy doskonalenia zawodowego w USA, ponad 2,5 miliona na poprawienie sytuacji żywnościowej a ponad 3,2 mln na zwalczanie skutków katastrof naturalnych.

Trafalgar Reelasing to światowy lider w dystrybucji wydarzeń specjalnych w kinach. Działa w ponad 13 tys. lokalizacji w 132 krajach. Za sprawą Trafalgar Releasing, fani muzyki mogli oglądać na wielkim ekranie koncerty, spektakle, muzyczne dokumenty o takich gwiazdach jak BTS, Metallica, Oasis, Coldplay, Billy Joel, George Michael, Twenty One Pilots, The Royal Opera House i wielu innych. Koncert „BTS Permission to Dance on Stage – Seoul: Live Viewing” pobił rekord box office, przynosząc 32,6 mln dolarów zysków na całym świecie.