Metallica szuka swoich superfanów! Będzie z tego film dokumentalny?

i

Autor: Materiały prasowe Metallica szykuje film dokumentalny z udziałem fanów?

Metallica szuka swoich "superfanów"! Będzie z tego film dokumentalny?

2023-07-21 13:06

Metallica ma na koncie kilka już projektów, związanych z przemysłem filmowym. Czyżby na horyzoncie pojawił się kolejny? Na to wskazuje pewne ogłoszenie, które zespół wystosował do swoich fanów, a zwłaszcza "superfanów". O co właściwie chodzi? Wiele wskazuje na to, że szykuje się coś naprawdę wyjątkowego!

Historia Metalliki i przemysłu filmowego nie jest może mocno imponująca, ale jednak dość istotna z perspektywy fanów. Some Kind of Monster, czyli zapis nagrań albumu St. Anger i niełatwego okresu w historii zespołu, to już klasyka dla fanów dokumentów o muzykach, reprezentujących ciężkie granie. Nie można zapominać o nagraniach koncertów S&M S&M2. W 2013 roku zaś (rocznica wypada na wrzesień) do kin na całym świecie trafił thriller koncertowy Metallica: Through the Never, który w kręgach fanów legendy thrash metalu uchodzi za pozycję kultową. Przy okazji promocji najnowszego 72 Seasons, James, Lars, Kirk i Robert także zaprosili fanów do kina - najpierw na wyjątkowy odsłuch krążka, w sierpniu zaś na transmisję dwóch koncertów w ramach trwającej "M72 World Tour". 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Film z udziałem "superfanów" Metalliki?

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec filmowych projektów. Metallica ogłosiła, za pośrednictwem swojej strony internetowej, casting na swoich największych "superfanów". Formacja poszukuje wyjątkowych osobistości, których życie w jakiś sposób splata się z Metalliką i dla których jej muzyka jest szczególnie ważna. Grupa udostępniła formularz zgłoszeniowy, w którym zachęca do przedstawiania historii i opowieści, związanych z grupą. Wszystko to na potrzeby specjalnego dokumentu, którego powstanie wspierane jest przez samą Metallikę, a także Mercury Studios i Universal Music Group. Pozostaje czekać na konkrety!