Metallica połączyła siły z NASA! Taka ścieżka dźwiękowa dla misji kosmicznej to ogień!

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News/Pixabay Metallica i NASA we wspólnym projekcie!

Metallica połączyła siły z NASA! Taka ścieżka dźwiękowa dla misji kosmicznej to ogień!

2023-07-14 11:52

Powiedzmy sobie to szczerze - muzyka Metalliki pasuje bardzo dobrze zawsze i wszędzie. A czy kojarzy się Wam z kosmosem? Okazuje się, że jeden z klasycznych kawałków legendarnej formacji stał się ścieżką dźwiękową dla bardzo wyjątkowego klipu promocyjnego. Nie da się ukryć - ten konkretny numer pasuje tu jak ulał!

Metallica to dziś jeden z największych zespołów na świecie. Formacja powróciła w tym roku po siedmiu latach - i to w pięknym stylu. Krążek 72 Seasons zebrał świetne recenzje krytyków, a i fani nie kryją zadowolenia z jakości materiału, jaki dostali. Okazuje się też, że nowy album legendy thrash metalu cieszy się ogromną popularnością także w naszym kraju! Z danych opublikowanych przez Empik wynika, że 72 Seasons to, obok Memento Mori Depeche Mode, najchętniej kupowany w Polsce album w I półroczu 2023 roku. Metallica zdecydowanie jest teraz na topie i bardzo dobrze wie o tym też... NASA!

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

NASA w rytmie "Fuel"!

W czwartek 13 lipca NASA opublikowała w swoich social mediach oficjalny spot, reklamujący Program Artemis. Zgodnie z jego założeniami, Amerykanie chcą wrócić na Księżyc, a nawet założyć na nim bazę! W przeciwieństwie do misji Apollo, uczestnikami programu mają być w przeważającej mierze naukowcy, a jednym z punktów planu jest wysłanie na Księżyc do 2025 roku pierwszej w historii kobiety. Obecnie NASA przygotowuje się do drugiego etapu misji Artemis, zgodnie z nim zaś ma ona wysłać dwóch astronautów i jedną astronautkę na 10-dniowy lot testowy wokół Księżyca. Misja ta będzie pierwszą załogową na drodze NASA do długoterminowej obecności człowieka na Księżycu.

Co ciekawe, jako główny utwór w spocie wybrzmiewa numer Fuel Metalliki! Nie da się ukryć, że jego energia i klimat bardzo pasują do tego, co widzimy na udostępnionym wideo. Kawałek został wydany w 1998 roku jako trzeci singiel, promujący album Reload. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów z tej płyty, uzyskał także nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance. Dzień publikacji postu nie był przypadkowy - wczoraj cały świat świętował Dzień rock and rolla, niekiedy upraszczany po prostu do Dnia rocka. Sprawdź spot poniżej!